![Без спілкування Трампа з Путіним жодні перемовини не почалися б / колаж УНІАН, фото Getty Images Без спілкування Трампа з Путіним жодні перемовини не почалися б / колаж УНІАН, фото Getty Images](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739436926-2542.jpg?r=531752)
Варто обережно оцінювати розмову між Трампом і Путіним та не вважати, що в ній йдеться про "зраду" України. Таку думку в етері "24 Каналу" висловив військовий експерт, співробітник СБУ 2004-2015 років Іван Ступак.
"Без спілкування Трампа з Путіним жодні перемовини не почалися б. Треба якось цей процес зрушувати з мертвої точки, Зеленський не буде напряму телефонувати Путіну. Повинна бути якась людина, якій довіряють, яка може розпочати цей процес. Тому зраду не розганяємо", - сказав Ступак.
Він додав, що наразі обидві сторони займатимуться питанням особистої зустрічі представників Росії та Сполучених штатів. Він зазначив, що така зустріч може пройти "за декілька тижнів", зокрема в березні.
"Я вважаю, буде декілька зустрічей. Які будуть визначати - коли, в якій локації, де будуть вестися мирні перемовини. Визначити склад делегації, визначити вихідні умови - з чого починається розмова. Це процес довгий, але Дональд Трамп дуже хоче швидких рішень. Він дуже сильно хотів би в якості призу за свою другу каденцію отримати Нобелівську премію миру, як свого часу її отримав Барак Обама", - додав Ступак.
Він також висловився стосовно питання гарантій безпеки для України. За словами експерта, найближчим часом вступ до НАТО Україні "не світить". Ступак зазначив:
"Щонайменше сім країн виступають проти членства України. Цього більше ніж достатньо, аби поставити хрест на наших сподіваннях стати членом НАТО. Адже треба згода всіх 32 членів Альянсу, поки що нам це не світить".
Водночас він додав, що єдиним варіантом гарантій безпеки для України можуть бути миротворці, які прийдуть під егідою ООН. Він також наголосив, що йдеться не лише про військових з європейських країн.
"Це буде збірна солянка: представники країн, яким Україна довіряє - країни Балтії можуть відправити своїх солдат, Велика Британія, Польща можливо з часом захоче. Плюс з російської сторони ті, хто Росії довіряє. Це може бути Білорусь, Казахстан, Індія, Китай, африканські країни. Питання грошей - хто буде платити за цей миротворчий банкет. За попередніми оцінками, 40 тисяч миротворців будуть коштувати потребувати близько 30 млрд доларів. А нам треба не 40 тисяч, президент каже про 150-200 тисяч", - пояснив Ступак.
Мирні перемовини: що відомо
Напередодні президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Володимиром Путіним. За даними Financial Times, наразі обидва президенти мають намір забезпечити припинення бойових дій до однієї з двох дат - Великодня, яке цьогоріч святкують 20 квітня, або ж 9 травня.
Тим часом журналісти The New York Times відзначають, що Трамп поставив Україну у незручне становище своїм дзвінком до Путіна. Журналісти відзначають, що ця розмова ознаменувала кінець американських зусиль з дипломатичної ізоляції Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну.