Аналітики наголосили, що держбюджет РФ залежить від доходів з продажу нафти /фото ua.depositphotos.com

Якщо Саудівська Аравія виконає свої плани щодо збільшення видобутку нафти, то Росія відчує дефіцит коштів, аби підтримувати воєнну економіку під час війни в Україні, пише Politico

У Саудівській Аравії все більше розчаровуються неспроможністю інших нафтодобувних держав координувати свої дії щодо скорочення постачань, аби підняти ціни на нафту до рівня приблизно 100 доларів за барель - з теперішніх 70 доларів, підкреслюють у виданні. 

За словами нафтових трейдерів, Саудівська Аравія тепер планує відповісти більшим експортом нафти, аби захопити частку ринку та отримати прибутки, навіть якщо ціни падатимуть. 

Відео дня

"Така стратегія може призвести до падіння цін на нафту і стати поганою новиною для президента Росії Володимира Путіна. Протягом останнього десятиліття нафта і газ були найбільшим єдиним джерелом доходів для російської держави, складаючи до половини бюджету країни", - наголосили в Politico.

Водночас російський аналітик з енергетики Михайло Крутіхін, який перебуває у Норвегії, вважає, що такий крок Саудівської Аравії несе "величезний ризик" для держбюджету РФ через те, що країна переважно залежить від доходів з продажу нафти. 

"Тож ми повинні сидіти склавши руки і чекати - запасайтеся попкорном", - додав експерт.

За словами Крутіхіна, Саудівська Аравія "прекрасно розуміє, що російські компанії не виконують вимоги щодо скорочення видобутку, тому вони будують власні плани".

Крім того, економіст і науковий співробітник Фонду Карнегі за міжнародний мир Олександра Прокопенко вважає, що ставки для Москви є високими. 

"За нинішніх обмінних курсів падіння цін на нафту на 20 доларів призведе до падіння доходів на 1,8 трильйона рублів (20 мільярдів доларів). Це еквівалентно приблизно 1 відсотку ВВП Росії. Уряд постане перед вибором: або скоротити витрати, що малоймовірно під час війни, або змиритися з інфляційним тиском і задушливо високими відсотковими ставками", - пояснила вона. 

Своєю чергою російський диктатор Володимир Путін пообіцяв продовжувати видобувати нафту, аби підтримувати економіку своєї країни. 

"У всіх є труднощі, і у нас є свої, але Росія продовжує залишатися одним з провідних учасників світового енергетичного ринку", - заявив він на енергетичному форумі минулого тижня.

Водночас у Politico підкреслили, навіть якщо Саудівська Аравія реалізує свої плани, то Росія навряд чи зупинить свою війну проти України.

"Ознаки дисбалансу в економіці зростають, але Росія все ще зможе продовжувати фінансувати війну протягом деякого часу. Війна не закінчиться тому, що у Росії закінчуються гроші", - зауважила дослідник Банку Фінляндії Хелі Сімола.

Зниження цін на нафту у світі - що відомо

Як писав УНІАН, Саудівська Аравія пригрозила опустити ціни на нафту до 50 доларів за барель. У країні можуть прийняти таке рішення через так званих "шахраїв" в ОПЕК+, які не дотримуються узгоджених лімітів.

Зокрема видання The Wall Street Journal повідомило, що Ірак у серпні перевиконав 400 000 барелів на день, а Казахстан очікує повернення родовища Тенгіз потужністю 720 000 барелів на день. Також Росія видобула більше квоти цього року впродовж липня. 

Вас також можуть зацікавити новини: