Рубіо говорить непрості речі / колаж УНІАН, фото president.gov.ua, кадр з відео

Заяву Державного секретаря США Марко Рубіо після переговорів в Парижі треба розуміти як сигнал, що Сполученими Штатами було достатньо прикладено зусиль для того, щоб організувати реальні перемовини про мир в Україні.

Таку думку в коментарі УНІАН висловив голова "Інституту Американістики" Владислав Фарапонов.

"США взяли на себе роль певного медіатора. Рубіо фактично найвищий топ-посадовець з адміністрації Трампа, хто залучений в ці перемовини. І він говорить насамперед про себе, про Державний департамент. Тому що дійсно ті перемовини з росіянами на рівні делегацій, які були, вони вимагають серйозної підготовки. І Рубіо, грубо кажучи, цим часом певною мірою жертвує", - пояснив експерт.

Відео дня

Він також додав, що Рубіо не здійснює інших зовнішньо-політичних візитів, що міг би зробити. Особливо в перші 100 днів роботи в адміністрації Трампа. Тому цю заяву треба розуміти, з одного боку, як технічну: тобто з точки зору витрати ресурсів і часу на вироблення цієї політики і, зокрема, позиції США щодо перемовин з Росією і Україною.

"А з іншого боку - як сигнал, знову ж таки, як адміністрації Трампа здається, що було достатньо прикладено зусиль для того, щоб організувати реальні перемовини, і в принципі вони поки що не призвели, принаймні хоча б до припинення вогню. Я би так сприймав цю заяву", - підкреслив Фарапонов.

Фарапонов каже, що можна припустити теоретично, що ця заява може бути продовженням тиску Вашингтону.

"Але вони точно не будуть говорити про це публічно. Тобто грубо кажучи, якщо вони побачать хоч найменший сигнал, що можна було б говорити про реалістичність цього припинення вогню, вони звісно про це будуть оголошувати. Ця адміністрація не втратить точно нагоди вийти до всього світу і сказати: "ми добились припинення вогню", "ніхто не зміг - ні інші країни, ні попередній президент, а от Адміністрація Трампа і Трамп змогли". Але якщо зірки не складуться таким чином, то звісно вони не будуть цього робити, щоб потім не виглядати лузерами", - продовжив експерт.

Фарапонов зазначає, що від того, з яким розумінням США відійдуть від організації мирних перемовин, залежатиме продовження американської військової допомоги Україні.

"Якщо вони будуть розуміти, що Україна хоче припинення вогню, хоче завершити війну, а Росія – ні і це буде категорично і однозначно, тоді, в принципі, ми можемо говорити про продовження  американської  військової допомоги. Якщо будуть якісь різночитання з цього приводу, то тут складно сказати. Тут залежить від того, якою буде позиція особисто Трампа. І якщо він буде готовий публічно не знищувати "республіканців", які готові були підтримати допомогу Україні в Конгресі, то в принципі є ймовірність, що може бути така історія, що в Конгресі це зрушиться з  мертвої точки. Тому що є розмови, новий законопроєкт щодо підтримки України. Але поки це розмови", - прокоментував Фарапонов. 

Він підкреслив, що без політичної підтримки Трампа цього не буде. "Головна перепона – це політична воля і зокрема підтримка від лідера партії, представнків Республіканської партії, які як-то кажуть, готові розглядати такий сценарій, але з оглядкою на президента Трампа", - сказав експерт.

Він також переконаний, що Трамп буде готовий розглядати сценарій продажу Україні зброї. "До цього він так і натякав", - зазначив Фарапонов.

Інші новини щодо заяви Рубіо

Раніше УНІАН повідомляв, що Рубіо натякнув, що США вже набридла війна в Україні. "Важливо всім нагадувати, що українська війна - це жахлива річ, але це не наша війна. Ми її не починали. США допомагали Україні понад три роки, і ми хочемо, щоб усе це закінчилося", - заявив він.

Крім того, CNN пояснило, що означала його заява. За словами неназваного чиновника, коли Рубіо про це казав, він мав на увазі, "що США відходять від переговорів, і що наступні кілька днів будуть важливими для того, щоб зрозуміти, куди далі йдуть справи".

Вас також можуть зацікавити новини: