Ядерні погрози російського диктатора Володимира Путіна можуть лише посилити підтримку України з боку світу. Водночас застосування такої зброї не має доцільності, каже французький військовий експерт Ксав’є Тительман.
"Так, ми повинні боятися цього, тому що це реальність, і ми насправді не знаємо, чого варті ці погрози Путіна. Однак сьогодні це не викликає довіри з військової точки зору. Цінність ядерної зброї в конфігурації ліній фронту, які сьогодні майже не рухаються, не дуже цікава... Кількасот людей, безумовно, загинуть від такого удару. Але за ними стоять інші лінії, які організовані та продовжуватимуть боротись", – пояснив він у коментарі "Укрінформу".
На думку експерта, подібна риторика правителя Кремля грає на руку Україні в контексті посилення міжнародної підтримки. Тительман зауважив, що Україна пояснює світові, що відповідальність за зміну світового порядку лежатиме на Росії. Тоді як сама Москва, вочевидь, до цього не готова. При чому ні у відносинах зі США, ні з у відносинах із Китаєм.
"Тому більша підтримка України є абсолютно необхідною, щоб уникнути колапсу і не дати Росії застосувати свою зброю. Простіше кажучи, сьогоднішній український опір, якщо ми будемо краще його підтримувати, допоможе уникнути Третьої світової війни та застосування зброї Росією", – продовжив експерт.
Тительман додав, що нездатність партнерів підтримати Україну на потрібному їй рівні, щоб повернути захоплені території, він вважає поразкою.
Ядерна риторика РФ
Від початку війни проти України РФ не один раз вдавалася до ядерних погроз. Коли вранці 21 листопада Росія вдарила по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою, вона фактично провела демонстрацію можливості ядерного удару, вважають експерти Defense Express.
Наприкінці вересня РФ змінила ядерну доктрину. Серед нововведень – Росія може завдати ядерного удару по неядерній державі, наприклад, через запуск безпілотників.