Наразі президентські повноваження Юна призупинені / фото European Union

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, якому парламент сьогодні, 14 грудня 2024 року, оголосив імпічмент, пообіцяв боротися за своє політичне майбутнє. Також він закликав країну зберігати незворушність, щоб переконатися, що Північна Корея не зможе планувати будь-які провокації, повідомляє агентство Reuters.

Після голосування за імпічмент Юн прокоментував журналістам останні події. "Я віддам усі свої сили та зусилля, щоб стабілізувати уряд", - сказав він.

"Хоч я поки що зупиняюся, подорож, яку я пройшов з людьми протягом останніх двох з половиною років у майбутнє, ніколи не повинна зупинятися. Я ніколи не здамся", - запевнив президент.

Відео дня

Також він головував на засіданні Ради національної безпеки і закликав країну зберігати незворушність, щоб упевнитися у будь-яких провокаціях з боку Північної Кореї, адже політична криза, яка виникла в Південній Кореї, викликала сумнів щодо її здатності стримувати ядерну Північну Корею, яка зараз розширює свій арсенал і поглиблює зв’язки з Росією.

Протестувальники біля парламенту, які підтримують імпічмент Юна, стрибали від радості, розмахуючи різнокольоровими світлодіодними паличками під музику. А от прихильники Юна, які теж зібралися на мітинг, після того, як стало відомо про результати голосування, розійшлися.

Видання повідомляє, що лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен закликав протестувальників боротися разом, щоб Юна швидко усунули. "Ви, люди, зробили це. Ви пишете нову історію", - звернувся він.

Зазначається, що Конституційний суд протягом найближчих шести місяців ще має остаточно вирішити, чи знімати Юна з посади. Якщо це станеться, будуть призначені позачергові вибори. Наразі президентські повноваження Юна призупинені, а виконувачем обов’язків президента призначений прем'єр-міністр Хан Дак Су.

Політична криза у Південній Кореї: що відомо

3 грудня 2024 року пррезидент країни Юн Сок Йоль оголосив про введення воєнного стану. Рішення пояснив так: парламент хоче звільнити міністрів оборони та державної безпеки, що, мовляв, загрожує безпеці країни, а також звинуватив опозицію в "антидержавному акті" і заявив про загрозу "комуністичних сил Північної Кореї". Однак парламент скасував воєнний стан.

7 грудня у Сеулі тисячі людей вийшли на протести з вимогою відставки Юн Сок Йоля. Однак тоді парламент країни не зміг ухвалити рішення про імпічмент через бойкот засідання депутатами керівної партії.

8 грудня прокуратура порушила кримінальну справу проти президента за звинуваченням у державній зраді та зловживанні владою

Вас також можуть зацікавити новини: