Обраний президент США Дональд Трамп розпочне своє президентство з підписання близько 100 указів про боротьбу з нелегальною імміграцією, пожвавлення американської економіки та переорієнтацію внутрішніх і зовнішніх політичних цілей. Про це йдеться у матеріалі The Sunday Times.
Автори прогнозують, що ці укази дадуть початок планам масової депортації нелегальних іммігрантів, більш агресивної політики щодо імпортних мит і заміни енергетичних цілей.
"Його зниження податків вимагатиме прийняття законодавства, яке займе кілька місяців, але його команда впевнена, що він зможе використати виконавчу владу в перший день набагато більше, ніж наважувався будь-який попередник: президент Байден видав 17 (укарзів - УНІАН) після вступу на посаду в 2021 році, а Трамп лише один у 2017 році", - нагадує видання.
Передбачається, що величезна кількість указів, які будуть оприлюднені в понеділок, свідчить про набагато кращу підготовленість і рішучість команди Трампа почати роботу таким чином, щоб збентежити опонентів.
"Коли президент Трамп вступить на посаду наступного понеділка, це буде "шок і страх" з виконавчими указами, безліч виконавчих указів, як щодо економіки, так і щодо кордону.", - сказав Джон Баррассо, сенатор від штату Вайомінг і представник більшості.
З ним погоджується Стів Беннон, який працював у першій адміністрації Трампа:
"Ці дні грому, які починаються наступного тижня, будуть неймовірно, неймовірно інтенсивними".
Автори зазначають, що незважаючи на обіцянки припинити війну в Україні в перший день його перебування на посаді, якщо не раніше, реальність наздогнала обраного президента, і нещодавно він говорив про врегулювання протягом шести місяців.
"Його основна увага буде зосереджена на глобальній конфронтації з Китаєм за допомогою численних заходів щодо підвищення митами, щоб зменшити вплив Пекіна. Він розглядає можливість виконавчого наказу розблокувати TikTok після того, як Верховний суд погодиться із законом, згідно з яким його китайські власники повинні продати або закрити соцмережу до неділі", - прогнозує ЗМІ.
Автори нагадують, що Трамп викликав тривогу серед союзників по НАТО, говорячи про нову вимогу до кожного члена сплачувати 5 відсотків свого ВВП на оборону в той час, коли майже ніхто з них, навіть США, не наближається до цього.
"Між нами є річ, яка називається океаном. Чому ми вкладаємо на мільярди і мільярди доларів більше, ніж Європа?" - сказав цього місяця майбутній глава Білого дому.
Водночас минулого року США витратили на оборону 3,4 відсотка. Польща, яка заявила, що підтримує цей крок, витрачає найбільше – 4,1 відсотка. Олаф Шольц, канцлер Німеччини, сказав, що 5 відсотків "будуть можливими лише за умови значного підвищення податків або значного скорочення багатьох речей, які важливі для нас".
Крім того Трамп говорив про необхідність "завершити процес фундаментальної переоцінки мети та місії НАТО, який ми розпочали під час моєї адміністрації".
Також, нагадують автори, Трамп не виключає застосування військової сили для перебрання контролю над Гренландією у Данії, союзника по НАТО та члена ЄС, а також погрожував відібрати у Панами Панамський канал, якщо США не зможуть контролювати його. Водночас канадці не знають, що робити з його наполегливими розмовами про те, щоб зробити їхню країну штатом США. А Мексика, яка готується до війни з наркотиками, мігрантами та торгівлею, була ошелешена наполяганням Трампа, що він перейменує Мексиканську затоку на Американську.
"Трамп скасує указ Байдена, оголошений у вівторок, який припиняє визнання Куби державою-спонсором тероризму. Ймовірно, він вийде з деяких міжнародних угод і органів, включаючи Всесвітню організацію охорони здоров’я, до якої Байден знову приєднав США в перший день свого перебування на посаді", - прогнозують автори.
Інавгурація Трампа - останні новини
Напередодні обраний президент США Дональд Трамп прилетів у Вашингтон і відгуляв вечірку з феєрверками. Він прибув на борту літака, наданого Байденом, у компанії дружини, доньки та зятя.
Раніше президент України Володимир Зеленський розповів, що не поїде на інавгурацію Трампа без запрошення. Загалом на церемонії з європейських лідерів буде присутня лише прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні.