У Польщі стало менше тих, хто підтримує членство України в ЄС і НАТО / Фото Getty Images

У Польщі за останній рік поменшало тих, хто підтримує членство України в Європейському Союзі і НАТО. Про це свідчать результати дослідження, яке провела соціологічна лабораторія ARC Rynek i Opinia на замовлення Центру Мерошевського.

У дослідженні порівняли результати за лютий і грудень 2024 року, які трохи змінилися у бік зменшення підтримки членства України в ЄС і НАТО.

Зазначається, що за безумовний вступ України до ЄС у грудні виступали 19% поляків. Цей показник таким же був і в лютому. А от група противників членства України в ЄС зросла з 16% у лютому до 19% у грудні. 

Відео дня

"Це може бути відображенням більшого занепокоєння щодо стабільності та функціонування України як потенційного члена ЄС і потреби більшої поваги до інтересів Польщі з боку України (що, однак, не є формальною умовою членства в ЄС)", - ідеться у дослідженні.

Трохи зменшилася серед поляків підтримка членства України в НАТО. Безумовний вступ України до Північноатлантичного альянсу підтримали 26% респондентів у грудні порівняно із 30% у лютому. 

Противників членства України в НАТО у лютому було 14%, у грудні стало 18%.

Україна і Польща: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, серед молоді Польщі погіршилось ставлення до українських біженців. Зокрема тільки 16% опитаної молоді мають позитивне ставлення, тоді як 37% - негативне, як свідчать результати дослідження соціологічної лабораторії ARC Rynek i Opinia на замовлення Центру Мерошевського.

Президент Польщі Анджей Дуда вважає, що його країна має брати участь у майбутніх переговорах щодо завершення війни в Україні. За його словами, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа запросить за стіл переговорів інші держави, окрім України та Росії, "в інтересах України було б, щоб там була і Польща".

88 відсотків поляків вважають, що українських біженців у Польщі, які не працюють і не платять податки, потрібно позбавити соціальної допомоги на дітей за програмою "800+". Про це свідчить опитування центру IBRiS. Така висока підтримка цієї ідеї означає, що вона не залежить від політичних уподобань, повідомляли ЗМІ.

Вас також можуть зацікавити новини: