Зеленський не може дозволити собі розкіш бути ворожим щодо Трампа, зазначають експерти / колаж УНІАН, фото REUTERS, УНІАН

З моменту перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США світові лідери поспішають завоювати його прихильність. І, мабуть, ніхто так не досягає успіху в цьому, як Україна. З огляду на те, що за часів президента Байдена, який йде, США стали найбільшим постачальником військової допомоги Україні, Київ прекрасно розуміє, що йому потрібно залишатися на боці Трампа, щоб забезпечити майбутню підтримку, пише CNN.

Зазначається, що Зеленський часто описував Трампа як сильну людину, і це "явна спроба сподобатися обраному президенту". Однак, хоча лестощі Трампу є поширеною тактикою, його непередбачуваність дає мало гарантій, що вони спрацюють.

"На жаль, Зеленський не може дозволити собі розкіш бути ворожим щодо Трампа. Він повинен хоча б спробувати залучити його на бік України, щоб забезпечити найкращий можливий результат для України, яка величезною мірою залежить від американської підтримки", - заявила науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Джоанна Хоса.

Відео дня

І, на її думку, є докази того, що підхід Зеленського окупається, оскільки Трамп визнав, що для завершення війни знадобиться понад 24 години:

"Зеленський зіткнувся з вибором: лестити Трампу або бути змушеним капітулювати перед Путіним. Лестощі - це невелика ціна за кращий результат".

Своєю чергою заступниця директора програми "Росія і Євразія" лондонського аналітичного центру Chatham House Орися Луцевич заявила, що похвалу Зеленського можна значною мірою сприймати як щиру:

"Я думаю, він щиро вірить, що Трамп може робити сміливі кроки, і саме звідси походить ця надія, і не тільки у свідомості Зеленського, а й в Україні загалом".

На її думку, український уряд намагається представити перемогу Києва як те, що посилить "проекцію сили" Америки на світовій арені:

"Це гра. Чи повірить Трамп у те, що це життєздатна стратегія - інше питання".

У CNN також нагадали, що Зеленський апелював і до бізнес-орієнтованого розуму Трампа. Його так званий "План перемоги", презентований у жовтні 2024 року, містить значну угоду зі США щодо мінералів - критично важливого ресурсу, яким багата Україна.

Луцевич не сумнівається, що Київ зробить вигідну пропозицію США в економічному плані.

"Ми побачили, що в цьому "Плані перемоги" є критично важливі корисні копалини, є інвестиції... Україна по суті намагається сказати, що це може бути вигідно для Америки".

Дональд Трамп повертається в Білий дім

Нагадаємо, 20 січня має відбутися інавгурація обраного президента США Дональда Трампа.

Як зазначили в NYT, в Україні вірять, що його адміністрація принесе зміни. Але багато хто при цьому побоюється, що вони будуть нехорошими, особливо якщо військова допомога Штатів призупиниться.

Вас також можуть зацікавити новини: