Готовність підтримувати Україну до її перемоги, навіть якщо це означало б продовження війни, різко впала в країнах Західної Європи. Як пише The Guardian, грудневе опитування YouGov, проведене у Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Швеції, Данії та Великій Британії, показало, що намір підтримувати Україну за останні 12 місяців знизився серед населення всіх семи країн.
Водночас підтримка альтернативного розв'язання конфлікту - припинення бойових дій шляхом переговорів, навіть якщо це залишить Росії контроль над частиною України - зросла в усіх країнах і була кращим варіантом у чотирьох із них.
Опитування показало, що готовність підтримувати Україну доти, доки вона не переможе Росію, залишалася високою у Швеції (50%) та Данії (40%), а у Великій Британії становила 36%, але ці рівні знизилися аж на 14 пунктів порівняно з січневими показниками в 57%, 51% і 50%.
За той самий період відсоток тих, хто віддає перевагу миру через перемовини, зріс із 45% в Італії до 55%, в Іспанії - до 46% (38%), у Франції - до 43% (35%) і в Німеччині - до 45% (38%), що супроводжувалося відповідним падінням готовності підтримувати Україну до її перемоги.
При цьому більшість опитаних у всіх країнах, крім однієї, вважали, що обраний президент США, найімовірніше, припинить підтримку України. Вони були менш упевнені в тому, що Трамп виведе США з оборонного альянсу НАТО, причому данці, німці, італійці, іспанці та шведи з більшою вірогідністю вважають, що цього не станеться, а ось британці та французи розділилися порівну.
Люди також розділилися в думці про те, як вони ставляться до мирного врегулювання, яке залишить Росії контроль принаймні деяких частин України.
Більшість у Швеції (57%), Данії (53%) і Великій Британії (51%), а також майже половина опитаних (43%) в Іспанії заявили, що вони ставитимуться до такої угоди дуже або доволі негативно, порівняно з 37% у Франції та 31% у Німеччині та Італії.
При цьому опитування показало, що більшість населення Західної Європи вважає, що союзники України не зробили достатньо, як з точки зору економічних санкцій проти Москви, так і військової та іншої допомоги Києву, щоб перешкодити Росії виграти війну.
Близько 66% данців, 63% шведів та іспанців, 59% британців, 53% німців та італійців і 52% французів заявили, що спільна допомога Україні була або не зовсім, або майже недостатньою. Однак мало хто вважав, що їхня країна має збільшити підтримку.
На запитання про те, якою, на їхню думку, буде ситуація через рік, лише деякі західні європейці вважали, що Росія або Україна перемогли б, більшість із них вважали, що дві країни або все ще воюватимуть, або мир буде досягнуто шляхом переговорів.
Врегулювання вважали більш імовірним у Данії (47%), Німеччині (40%), Великій Британії та Франції (38%) та Італії (36%), а продовження бойових дій вважали незначно ймовірнішим сценарієм в Іспанії (36%) і Швеції (35%).
Підтримка України - новини
Раніше міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що Дональд Трамп змінив своє ставлення до питання допомоги Україні. За його словами, тепер новообраний президент США став більше прислухатися до союзників Америки.
Також УНІАН повідомляв, що уряд Італії схвалив продовження дозволу на постачання зброї в Україну до кінця наступного року. Також Нідерланди планують надати Україні ще шість мільярдів євро допомоги.