Трамп може припинити допомогу Україні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, 28 бригада

Обраний президентом США Дональд Трамп для укладення "будь-якої угоди" щодо війни в Україні може припинити допомогу Києву і наполягти на тому, щоб він прийняв вимоги Росії. Згідно з іншою думкою, Трамп вважатиме поразку України поганою як для Америки, так і для свого власного іміджу, а тому він її не допустить, пише журнал The Economist.

"Якщо Америка кине Україну напризволяще, Путін зможе більш-менш диктувати умови... З відступом українських військ, бурхливою російською оборонною промисловістю і північнокорейськими військами Путін вважає, що у нього є перевага. Хоча економічний і соціальний тиск усередині країни зростає, він не поспішає закінчувати війну", - йдеться в публікації.

Водночас із посиланням на інсайдерів стверджується, що Трамп побоюється провалу в Україні, оскільки він може підірвати його популярність, так само як виведення військ з Афганістану 2021 року нашкодило президенту Джо Байдену.

Відео дня

"Трампа не виставлятимуть у ролі простака... Він уникне поганої угоди", - заявив аналітик Метью Креніг з Atlantic Council.

А аналітик Ерік Чіарамелла з Фонду Карнегі припустив, що, якщо Україна "завалиться", Трамп може просто звинуватити в цьому Байдена.

Як пише The Economist, відставний генерал Кіт Келлог, якого Трамп висунув на посаду спеціального представника з питань України та РФ, а також ветеран ЦРУ Фред Флейц пропонують "продовжувати озброювати Україну... щоб гарантувати, що Росія не робитиме подальших кроків і не нападе знову після припинення вогню".

"Україну не попросять поступитися територією, а Америка та її союзники знімуть санкції і нормалізують відносини тільки в тому разі, якщо Росія підпише врегулювання, "прийнятне для України". Якби Трамп прийняв ці пропозиції, українці були б у захваті, - додали в журналі. - Союзники Америки більше з надії, ніж переконання, висловлюють упевненість у тому, що Трамп не продасть Україну".

Нагадаємо, раніше в Bloomberg оцінили, чи зможе Європа "витягнути" Україну без США. Зазначалося, що, якщо США після інавгурації Дональда Трампа скоротять підтримку України в розв'язаній Росією війні, активізуватися доведеться Європі, щоб заповнити цю "прогалину". Зробити це буде нелегко, але не неможливо.

Вас також можуть зацікавити новини: