![Кіт Келлог заявив, що територіальні втрати України можуть зафіксувати в угоді, але це не означатиме їх визнання / фото Getty Images Кіт Келлог заявив, що територіальні втрати України можуть зафіксувати в угоді, але це не означатиме їх визнання / фото Getty Images](https://images.unian.net/photos/2024_12/1733383150-1039.jpg?r=745875)
Втрату територій Україною внаслідок загарбницької війни, що її розвʼязала Росія, можуть зафіксувати в угоді про мир. Проте це не означатиме офіційного визнання цих територіальних втрат, заявив спецпосланець Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог.
"Вони не повернуться на кордони 2014, кордони, які вони мали до того, як Росія зайшла в Крим. Думаю, буде певна угода про потенційну втрату територій. Але не обовʼязково це визнавати – ми не робили цього з країнами Балтії", – пояснив він в етері Fox News.
Келлог нагадав, що коли СРСР анексувала території країн Балтії, у США ніколи не казали, що Радянський Союз "володіє" ними. Йшлося про те, що вони просто перебували під пануванням СРСР.
Говорячи про питання війни в Україні, він зауважив, що на питання територій варто дивитись у довгостроковій перспективі, проте "це частина переговорів".
"Потрібен справжній стабільний мир, який насправді є гарантованим з погляду того, що між усіма сторонами існує безпекова угода, яка є довгостроковою і дуже, дуже стійкою. Тут багато що буде залежати від європейців. Це відбувається в них на задньому подвірʼї, тож зробити це – в їхній інтересах", – додав спецпосланець Трампа.
Війна в Україні і Трамп
12 лютого президент США провів телефонну розмову з російським диктатором Путіним, після чого Трамп поговорив з президентом України Володимиром Зеленським. Західні медіа вже почали говорити про те, що цей крок може свідчити про "здачу" України.
До того ж, у медіа лунають повідомлення про те, що питання завершення війни в Україні можуть вирішити без участі Україні (і Європи). Зокрема, спробами президента США вести прямий діалог з Кремлем через голови українців та решти європейців обурені у Великій Британії. Європа побачила в діях американського президента привид Мюнхенської змови 1938 року.
Так, співрозмовник видання в Міноборони Великої Британії заявив, що "не для того українці воювали три роки, втрачали своїх синів і дочок, щоб їх виключили з обговорень їхнього майбутнього". За його словами, на місці України він би передав Трампу "той самий меседж, що й ті, хто був на острові Зміїному" (мається на увазі фраза про "рускій воєнний корабль").