Сполучені Штати Америки повинні обрати стратегію "максимального тиску" в контексті можливих "мирних" переговорів з Російською Федерацією щодо її війни проти України. Про це у своїй статті для Foreign Affairs пише політична оглядачка Аліна Полякова.
Вона нагадує, що обраний президент США Дональд Трамп заявив про намір досягти угоди з правителем Росії Володимиром Путіним, і він "має рацію, коли хоче встановити тривалий і стійкий мир у війні", в Україні яка коштувала життя сотням тисяч людей і дестабілізувала геополітику в усьому світі.
"Але для досягнення цієї мети його адміністрації спершу потрібно буде запросити росіян з готовністю вести переговори та йти на значні компроміси, які призведуть до більш ніж короткострокового припинення вогню", - йдеться у матеріалі.
На переконання авторки, щоб зробити це та вести переговори з Москвою з позиції сили, Трампу потрібно буде встановити набагато більше важелів впливу на Росію, ніж Сполучені Штати зараз мають:
"Другий Білий дім Трампа добре підготовлений до реалізації стратегії, яка досягне саме цього: кампанії максимального тиску. Під час свого першого терміну Трамп застосовував такий підхід проти Ірану. І тепер, щоб досягти миру та відновити глобальне лідерство США перед лицем посилення авторитарної агресії, він повинен застосувати ту ж стратегію до Росії".
На думку оглядачки, план максимального тиску змусить росіян сісти за стіл переговорів - до чого у них наразі мало стимулів - і водночас дозволить адміністрації Трампа сформувати порядок денний. Крім того, це відкоригує підхід адміністрації Байдена, яка була надто обережною, не мала чіткої стратегії та досягла надто мало і надто пізно для України.
"Більше того, скориставшись економічною, політичною та військовою вразливістю Росії, Сполучені Штати зможуть покарати противників США, таких як Китай та Іран, які забезпечують багато військових потреб Росії. Лише шляхом максимального тиску нова адміністрація може перетворити сьогоднішню тяжку війну на виснаження на стабільний мир", - пише авторка.
Вона також вважає, що США мають у своєму розпорядженні багато доступних політичних інструментів, які вони повинні використовувати у своїй кампанії максимального тиску на Росію:
"По-перше, Вашингтону слід посилити економічні санкції, починаючи з банківського та фінансового сектору Росії. ... Вашингтон також повинен зробити більше, щоб розширити сферу дії вторинних санкцій, які охоплюють треті сторони".
На думку авторки, адміністрація Трампа могла б використати вторинні санкції, щоб завдати шкоди китайським компаніям, які безпосередньо допомагають Росії, та китайським фінансовим установам, які фінансують РФ.
"Такі обмеження є особливо ефективними, тому що вони змушують компанії за межами Росії або інших країн, які ведуть бізнес з Росією, вибирати між Вашингтоном і Москвою - більшість з них вирішать зберегти доступ до великого ринку США замість російського, що скорочується", - йдеться у статті.
Авторка зазначає, що оскільки США запроваджують жорсткіші економічні санкції, щоб "звузити" російську економіку, вони повинні зробити все, щоб збільшити витрати РФ на війну в Україні. Тож у короткостроковій перспективі адміністрація Трампа має використати "будь-яке фінансування", щоб забезпечити Київ системами ППО та ракетними системами великої дальності. Крім того, Вашингтон також повинен тиснути на європейські країни.
"Зокрема, Німеччина відмовилася надати Україні свою систему далекого радіусу дії Taurus, посилаючись на стурбованість ескалацією. Такі заходи дадуть Москві чітке повідомлення про те, що будь-яке бряцання ядерною зброєю не спрацює, щоб утримати Сполучені Штати від збільшення витрат на війну. Крім того, адміністрація Трампа має повідомити, що подальша ескалація з боку Росії може спровокувати заходи, які зрештою суперечитимуть інтересам Росії, - наприклад, запрошення України приєднатися до НАТО", - пише авторка.
На її думку, у поєднанні з кампанією економічного та військового тиску Сполучені Штати повинні чинити політичний тиск на європейських союзників, щодо передачі Україні заморожених російських активів. Водночас максимальний тиск може змусити росіян сісти за стіл переговорів, але це стане лише першим кроком до сталого миру в Україні та в усій Європі:
"Вашингтон має наполягати на тому, щоб представники України та Європи ширше брали участь у переговорах, оскільки успіх угоди залежатиме від прийняття та виконання умов угоди як Україною, так і її європейськими партнерами".
При цьому за словами експертки, США повинні залишити осторонь питання про членство України в НАТО, коли йдеться про досягнення угоди про припинення війни.
"На даний момент найбільш актуальним завданням для Сполучених Штатів є встановлення позиції сили по відношенню до Росії, що зрештою змусить Москву піти на компроміс, а також надіслати чітке повідомлення Китаю, Ірану та Північній Кореї. ... На тлі зростаючої геополітичної нестабільності досягнення міцного миру в Україні надішле потужний сигнал не лише супротивникам США, але й світу, що Сполучені Штати повернулися", - резюмує авторка статті.
"Мирні" переговори з РФ - останні новини
Переговори обраного президента США Дональда Трампа з правителем Росії Володимиром Путіним можливі лише через примус до сценарію США. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
За його словами, Трамп хоче отримати певні дивіденди від зустрічі з Путіним і від реалізації сценарію, який буде запропонований.
Раніше Володимир Путін заявив про свою готовність зустрітися з Дональдом Трампом "у будь-який час". За його словами, він також готовий до "переговорів і компромісів" з Україною.
Вас також можуть зацікавити новини: