
Надії президента США Дональда Трампа на швидке припинення вогню в Україні виявилися порожнім звуком, тоді як кремлівський диктатор Володимир Путін підштовхує Росію до вічної війни. Про це йдеться в матеріалі The Times.
Уточнюється, що Трамп уявляв, що зможе покласти край війні протягом одного дня після вступу на посаду президента. А коли це виявилося неможливим, він дав зрозуміти, що великоднє перемир'я - це теж непогано.
"Тим часом у Москві Володимир Путін вийшов із трирічного кошмару безрезультатної війни зі своїм сусідом, думаючи про те, що якщо тільки Трамп перекриє постачання зброї Україні, то російську перемогу може бути швидко досягнуто. А ще краще, якщо до параду Перемоги на Красній площі 9 травня вона буде вже в кишені. А якщо ні, хто знає, можливо, два лідери зможуть отримати спільну Нобелівську премію миру? Траплялися і більш божевільні речі. Але нічого з цього не збудеться", - пишуть журналісти.
Уточнюється, що адміністрація Трампа фактично вступає у змову з Путіним, щоб створити ще один заморожений конфлікт, який Кремль може поновити на свій розсуд. Для російського диктатора, як пишуть у матеріалі, ці кроки мають певну цінність. Якщо вони будуть реалізовані, то перетворять Україну на "зменшену країну", значною мірою покинуту Заходом.
Ба більше, Путін зможе домогтися після повалення президента України Володимира Зеленського політичної перемоги - демілітаризації українського суспільства, деполітизації українських військових, припинення захоплення Заходу Зеленським як військовим лідером.
"Але якщо Путін може вітати демобілізацію в Україні, то вдома, в Росії, він її побоюється. Повернення мільйона людей у військовій формі обіцяє неприємності. Якими будуть їхні політичні та соціальні наслідки? Деякі вже говорять про це. Вони бурчать, що Путін дозволяє Трампу отримувати комерційну вигоду з корисних копалин в Україні, які повинні вважатися російськими військовими трофеями. Інші ветерани відчувають себе зрадженими вищим командуванням", - продовжили у виданні.
Зазначено, що ветерани, багато з яких дістали фізичні та психічні каліцтва, вважають, що їхній досвід у війні має принести їм або привілеї, або конкретні зміни в суспільстві.
"Путін вирішив передбачити відповідну реакцію ветеранів, розширивши можливості військової контррозвідки, що входить до складу шпигунського агентства ФСБ: до її завдань належить виявлення та усунення популярних і амбітних генералів, передача під контроль Кремля часто критично важливих військових блогерів і виявлення корумпованих мереж закупівель зброї. Цей страх перед невдачею - ослаблення політичної влади всередині країни, деморалізована армія і незначні результати на полі бою - підштовхнув Путіна до того, щоб перевести набір військ у Центральну Азію, Північну Корею і нові наймані підрозділи", - додали у виданні.
Передбачається, що Путін вдаватиме, що зацікавлений у поступовому просуванні до миру, водночас підштовхуючи Росію до вічної війни.
Скандал через пропозицію про розподіл України
Як писав УНІАН, The Times повідомляв, що спецпосланець президента США Дональда Трампа Кіт Келлог запропонував у рамках мирної угоди розділити Україну на зони контролю, подібно до Берліна в 1945 році.
Він заявив, що це могло б виглядати майже як у Берліні після Другої світової війни, коли були "російська зона, французька, британська та американська".
Після того, як через такі слова розгорівся скандал, Келлог звинуватив The Times у спотворенні його слів про "поділ" України. Він пояснив, що говорив про "сили запевнення" після припинення вогню на підтримку суверенітету України, а щодо поділу він мав на увазі зони відповідальності для союзних сил.