Німецькі аналітики розповіли, чи варто чогось чекати від діалогу Шольца і Путіна / колаж УНІАН

Діалог із канцлером Німеччини Олафом Шольцем був для Путіна всього лише черговим тактичним прийомом.

Так оцінили розмову політиків західні експерти, пише BILD. Вони зазначили, що час для дзвінка виглядає дивним, оскільки Шольц втрачає підтримку і в нього вже немає помітного політичного впливу напередодні нових виборів. Але, річ у тім, що ця розмова була запланована заздалегідь і ще 1 жовтня Шольц анонсував, що телефонуватиме володареві Кремля.

За оцінкою експертів, такий розклад фактично передав ініціативу Путіну. "Такий підхід дав Путіну можливість самому вирішувати, коли провести розмову", - прокоментував експерт із безпеки Ніко Ланге з Мюнхенської конференції з безпеки.

Відео дня

Наступного дня Кремль відхилив пропозицію канцлера, пославшись на те, що спільних тем для розмови немає. Але після якихось роздумів Путін все ж вирішив поговорити з Шольцем.

Діалог був узгоджений ще до розпаду німецької коаліції. Про нього було відомо президенту США Джо Байдену, прем'єр-міністру Великої Британії Кіру Стармеру і президенту Франції Емманюелю Макрону. Також про запланований дзвінок повідомили і президенту України Володимиру Зеленському.

Видання припускає, що Шольц, імовірно, мав промацати ґрунт перед самітом G20 і з'ясувати, чи готовий Путін до переговорів.

На думку політолога Томаса Йегера з Кельнського університету, тепер певні політсили в Німеччині почнуть стверджувати, що з Путіним можна й потрібно говорити і цей дзвінок може стати доказом, мовляв "дивіться, розмови можливі".

Зі свого боку Ланге додав, що Путін має намір підірвати демократію і створити дедалі більше аргументів для прихильників РФ "із числа правих і лівих у німецькій політиці".

При цьому Йегер зазначив, що жодних серйозних результатів від діалогу очікувати не треба.

"Для Путіна діалог - лише черговий тактичний прийом. Навіть якби він несподівано вирішив брати участь у мирному саміті - чого ніхто не чекає - він точно не став би повідомляти про це через Шольца. У нього просто немає того, що може зацікавити Путіна, так само як і в Джо Байдена", - вважає аналітик.

Розмова Путіна і Шольца

Шольц розповів, чому вважає важливим продовжувати переговори з Путіним: "Я не впевнений, що спекуляції про те, що у нього в голові, допоможуть нам просунутися. Ми повинні з'ясувати це - в тому числі через розмови".

В Україні діалог сторін викликав критику. Президент України Володимир Зеленський заявив: "Цей дзвінок Олафа, на мій погляд, відкриває "скриньку Пандори"".

Вас також можуть зацікавити новини: