У Bloomberg оцінили, чи "затягнуть" санкції Путіна за стіл переговорів / скріншот

Малоймовірно, що нові санкції Заходу проти Росії самі по собі "затягнуть" президента РФ Володимира Путіна за стіл переговорів щодо війни в Україні, пише Bloomberg.

Зазначається, що наразі найкраща надія для союзників України полягає в тому, що зростаючий тиск на економіку Росії і напруга в державних фінансах в кінцевому підсумку стануть "некерованими".

"Центральний банк у Москві останнім часом щосили намагається приборкати сплеск інфляції, спричинений нестачею робочої сили та різким збільшенням державних видатків, більшу частину яких спрямовано на підтримання військових зусиль", - наголошується в публікації.

Відео дня

За словами аналітика Bloomberg Economics Алекса Ісакова, оголошені адміністрацією Джо Байдена, що йде, нові санкції проти Росії можуть "знищити" 400 000 барелів на день видобутку - близько 5% від загального обсягу видобутку Росії. Однак, за його словами, 10%-ве зростання світових цін на нафту з вересня 2024 року обмежить вплив цих втрат.

"Доходи від продажу нафти і газу становлять 30% доходів бюджету Росії, і санкції посилять фінансовий тиск на військову машину Путіна. Однак незрозуміло, як довго триватиме будь-який перебій: нафтопереробні заводи в Індії були впевнені, що російські трейдери незабаром знайдуть способи обійти ці заходи", - наголошується в статті.

Також вказується, що зі зростанням заробітної плати з поправкою на інфляцію неясно, чи зможе навіть пряма рецесія серйозно вплинути на високі рейтинги суспільного схвалення Путіна.

Водночас акцентується, що великим джерелом занепокоєння для Кремля може бути стан державних фінансів - на початок 2025 року уряд витратив близько 60% ліквідних активів у своєму фонді національного добробуту.

За словами аналітика Ісакова, за нинішніх темпів виснаження ці легкодоступні резерви можуть повністю випаруватися протягом 12-18 місяців, якщо останні санкції змусять Росію збільшити знижку на експорт нафти порівняно зі світовими базовими цінами до 30 доларів із приблизно 12 доларів у січні.

Санкції США проти Росії - що повідомлялося

Нагадаємо, 10 січня стало відомо, що США запровадили санкції проти двох великих російських нафтових компаній "Газпром нафту" і "Сургутнефтегаз", 183 танкерів так званого "тіньового флоту", а також проти трейдерів і страховиків російської нафти.

Як тоді зазначалося, у США розраховували, що нові обмеження коштуватимуть Росії "мільярди доларів щомісяця".

Вас також можуть зацікавити новини: