
Велика Британія змоделювала російську атаку, аби побачити навантаження на свою протиповітряну оборону, якби вторгнення, яке відбулось в Україну, було на території Британії. Про це пише Business Insider.
За словами коммодора авіації Блайта Кроуфорда, результат "не був приємною картиною".
Він розповів, що Центр підготовки повітряного простору Великої Британії, використовуючи симуляційну систему Gladiator відтворив ніч 24 лютого 2022 року в Україні та спостерігав за тим, як змодельована атака відбувається проти Великої Британії.
Кроуфорд не розповів деталі результатів симуляції, однак стало зрозуміло, що протиповітряна оборона Британії була прорвана. За його словами, симуляція стала суворим уроком.
"Ми роками стояли на західному краю Європи, відчуваючи, що решта континенту стоїть між нами і ворогом. Але Україна змусила нас усіх сісти, і це змусило нас переорієнтувати частину роботи, яку ми виконували у військовому центрі, на те, як би ми розв'язали подібну проблему, якби подібний сценарій був спрямований проти Великої Британії", - наголосив коммодор.
Кроуфорд зазначив, що "за останні три роки сценарій став набагато складнішим з точки зору типів систем, яким ми повинні бути в змозі протистояти, а також з точки зору їхньої маси".
"Коли ви бачите рої з сотень безпілотників, які зараз діють в Україні, деякі з них - приманки, деякі - з боєприпасами на борту, виклик полягає в тому, як ви боретеся з ними всіма або чи боретеся ви з ними всіма? Це виклик, який стоїть перед усім Заходом", - попередив військовий.
Коммодор додав, що Україна є тривожним дзвінком, "де дві країни з дуже потужними інтегрованими системами протиповітряної оборони зійшлися віч-на-віч, і жодна зі сторін не досягла жодної форми переваги в повітрі, яка була наріжним каменем повітряних операцій протягом десятиліть".
Він зауважив, що концепція повітряної переваги значно змінилася.
"Ми звикли думати про неї як про перевагу на всьому театрі бойових дій, яку можна досягти з часом. Тепер ми бачимо, що перевага в повітрі переходить від окопу до окопу і від нуля до 50 футів (15 метрів - УНІАН), а не обов'язково є чимось, що досягається по всьому театру бойових дій", - пояснив Кроуфорд.
Попри те, що атака на Британію була лише симуляцією, коммандор підкреслив, що західні країни мають вчитися на уроках, які відбуваються в Україні.
"Ми у Великій Британії за останні кілька десятиліть зосередилися на безпеці гарнізонів і припускали, що нам безпечно діяти з домашньої бази, тому що більшість воєн, в яких ми брали участь, були за кордоном. Ми повинні змінити це мислення і припустити, що відтепер ми також перебуваємо під загрозою і на домашній базі", - підсумував військовий.
Підготовка Британії до можливої війни
Раніше видання The Times писало, що Україна таємно навчає британських військових боротьбі з російськими дронами. В країні вважають, що всі британські війська повинні пройти навчання з питань застосування БпЛА на суші, на морі та в повітрі так само, як раніше солдати проходили навчання з артилерії перед Першою світовою війною.
Також у Financial Times повідомляли, що Британія тестує мікрохвильову зброю проти рою дронів. Зазначається, що всього під час випробувань "було відстежено, задіяно та знищено понад 100 дронів".