Впродовж останнього року у Польщі зросла частина населення, яке негативно ставиться до українців, особливо серед молоді. Зокрема тільки 16% опитаної молоді мають позитивне ставлення, тоді як 37% - негативне. Про це свідчать результати дослідження соціологічної лабораторії ARC Rynek i Opinia на замовлення Центру Мерошевського.
"Якщо старше покоління поляків, зокрема з середовища інтелігенції, досі ще часто сприймає український народ як рідного брата чи сестру, з яким разом зростали, потім сварилося через його, як вважається, погані політичні вибори, а тепер з ним живеться як із сусідом (якому під час злиднів чи в разі нападу росіян треба допомагати), то молодші покоління набагато частіше сприймають Україну як країну чужу", - йдеться у дослідженні.
Зазначається, що за 2024 рік кількість громадян Польщі, які негативно ставляться до українців, зросла з 27% до 30%, а частина тих, хто ставиться добре, зменшилася з 25% до 23%.
Зокрема у групі людей середнього та старшого віку, яким понад 45 років, переважає позитивна думка про громадян України, проте серед молоді все по-іншому - 16% гарно ставляться до українців, 37% - погано.
Крім того, поляки відчувають втому через велику присутність української громади в Польщі. Кількість тих, хто підтримує політику асиміляції українців у Польщі збільшилась на 6% (з 14% до 20%). Це означає, що ця група бажає, аби діти українських біженців стали громадянами Польщі.
Своєю чергою тільки 14% поляків хочуть, аби українські біженці залишилися в їхній країні. Тоді як понад 50% опитуваних хотіли б, аби українські громадяни повернулися додому.
Українські біженці за кордоном - останні новини
Як писав УНІАН, США зупинили програму для біженців з України. Відомо, що завдяки такій ініціативі українці могли отримати дозвіл на перебування у країні. Водночас програма U4U продовжує діяти для тих 230 тисяч українців, які нею встигли скористатися, тобто вони перебувають у США законно.
Водночас ЗМІ повідомляли, що у трьох країнах ЄС хочуть відкрити центри повернення українських біженців. Йдеться про такі країни, як Чехія, Польща та Німеччина. Зазначається, що новостворені інституції мають допомагати українцям у поверненні та водночас слугувати культурними і громадськими центрами.