Деякі біженці намагаються вирішити, чи варто залишатися у США / Колаж УНІАН, фото - ua.depositphotos.com, Getty Images

У США за програмою "Єдність для України", розробленою ще за адміністрації експрезидента Джо Байдена, живуть майже чверть мільйона українських біженців. Багато з них подали заявки на отримання політичного притулку, тимчасового статусу та інших форм імміграційної допомоги, але з приходом до влади Дональда Трампа українські біженці побоюються, що допомогу для них буде скасовано, пише Bloomberg.

Зазначається, що одразу після вступу на посаду президента США вдруге Трамп розпорядився переглянути всі програми гуманітарного умовного звільнення іноземних громадян, а також призупинив їхню дію на 90 днів. Багато українських біженців, які прибули до США за програмою "Єдність для України", очікували новин від американської адміністрації навесні цього року.

Загадковий лист для мігрантів

В агентстві поділилися, що замість новин 3 квітня українські мігранти отримали електронного листа від Міністерства внутрішньої безпеки США, в якому йшлося про те, що "програми гуманітарного умовного звільнення припинено". Ба більше, у листі українців закликали покинути США.

Відео дня

Журналісти з'ясували, що наступного дня українським мігрантам надійшов другий лист, у якому йшлося про те, що попереднє повідомлення було надіслано помилково. Проте українці все ще сумніваються в тому, що програми допомоги продовжать діяти.

"Це просто створило хаос у суспільстві. Як можна нормально працювати і керувати своєю сім'єю, якщо ти постійно перебуваєш під таким тиском?", - сказав журналістам Едем Уппа, 29-річний виходець із Криму, який живе у США з 2015 року.

В агентстві підкреслили, що Міністерство внутрішньої безпеки США не підтвердило, скільки людей отримали лист, і не пояснило, як сталася помилка. Журналісти припустили, що лист був призначений нелегальним мігрантам, але його помилково отримали й ті, хто легально в'їхав у Штати.

Імміграційний адвокат з бостонської фірми Cameron, Micheroni & Silva Ніколь Мішероні розповіла журналістам, що вона також отримала це повідомлення від Міністерства внутрішньої безпеки, хоча вона займається справами про надання притулку та депортацію. За її словами, один із клієнтів використав її контактну інформацію замість своєї власної.

"Схоже, повідомлення прийшло всім, чия адреса електронної пошти потрапила в систему. Цей лист просто змушує людей панікувати, хоча вони мають повне право залишитися", - поділилася Мішероні.

Українські біженці стурбовані невизначеністю

У розмові з журналістами 32-річна колишня держслужбовець із Києва на ім'я Лоліта заявила, що до кінця травня планує вирішити, чи залишатися в США. Вона поділилася, що переїхала до Штатів у січні 2023 року, через кілька місяців після того, як ракета впала менш ніж за кілометр від її будинку. Зараз вона живе в Лос-Анджелесі, а в січні закінчився термін дії її дворічного гуманітарного дозволу.

"Моя ситуація тут дуже слабка. Ми думаємо, що не почуємо жодних новин від уряду, і нам просто потрібно жити з цією ситуацією, як вона є", - сказала Лоліта.

Українські біженці в США - інші новини

Раніше в The Telegraph писали, що українські біженці продовжують пильно стежити за ситуацією у війні. Зазначається, що вони обурені тим, як США ведуть переговори про мир в Україні.

Крім того, Reuters із посиланням на високопосадовця в адміністрації президента США Дональда Трампа повідомляло, що американський уряд скасує тимчасовий легальний статус приблизно для 240 тисяч українців, які втекли від війни. В агентстві зазначили, що цей захід, запровадження якого заплановано на квітень, стане приголомшливим відходом від гостинності, яку українці отримали за адміністрації експрезидента Джо Байдена.

Вас також можуть зацікавити новини: