![Частину українських біженців у Польщі можуть позбавити безплатного медичного обслуговування / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com Частину українських біженців у Польщі можуть позбавити безплатного медичного обслуговування / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739358422-9215.jpg?r=960057)
Українських біженців у Польщі, які не працюють і не платять медичного страхування, можуть позбавити безплатної медичної допомоги. Відповідний законопроєкт уже надійшов до Сейму, пише Visit Ukraine.
Видання пояснило, що з початку повномасштабної війни в Україні з’явився закон, що дозволяє громадянам України, які легально перебувають у Польщі, отримувати безплатно медичні послуги. Нова ж ініціатива пропонує змінити цей підхід.
Законопроєкт від партії "Конфедерація" передбачає, що безкоштовне медичне обслуговування для українських біженців надаватиметься лише за умови, що вони платять внески на медичне страхування у країні.
Автори законопроєкту заявили, що хочуть урівняти права громадян України із правами громадян Польщі та інших іноземців, які там проживають і зобов’язані платити внески на медичне страхування, щоб мати доступ до медичного обслуговування.
Однак, зазначається, ті, хто працює і платить внески, зможуть продовжувати отримувати медичні послуги безплатно.
Зараз очікують розгляду законопроєкту в Сеймі. Якщо зміни будуть прийняті, вони набудуть чинності через 30 днів після прийняття постанови.
Українські біженці: останні новини
Як повідомляв раніше УНІАН, у Польщі хочуть обмежити допомогу на дітей для іммігрантів і біженців за програмою 800+. На виплати для дітей зможуть претендувати лише ті іноземці, які працевлаштовані в Польщі. Таку пропозицію подав мер Варшави Рафал Тшасковський, який балотується в президенти Польщі від правлячої партії "Громадянська платформа".
У Чехії продовжили захист для деяких українських біженців. Біженці з України, які проживають у країні понад два роки, зможуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове проживання в країні. Це стосується тільки економічно самостійних людей, які забезпечені житлом і не користуються системою пільг для біженців. Також їхні діти мають відвідувати чеські школи.
Також стало відомо, що серед молоді Польщі погіршилось ставлення до українських біженців. Тільки 16% опитаної молоді мають позитивне ставлення, тоді як 37% - негативне, свідчать результати дослідження соціологічної лабораторії ARC Rynek i Opinia на замовлення Центру Мерошевського.