Українським біженцям, які нині перебувають у Німеччині, варто поквапитися з працевлаштуванням. Про це пише DW.
Видання зазначає, що у Німеччині в економіці і в суспільних настроях останнім часом відбуваються швидкі зрушення, які в 2025 році можуть побічно і навіть прямо позначитися на українських біженцях, які перебувають у країні.
"Це пов'язано із достроковими виборами, ситуацією в економіці ФРН та подіями у Сирії", - йдеться у статті.
ЗМІ пояснює, що низка великих німецьких компаній нещодавно оголосила про масові звільнення, а, отже, проблема дефіциту кадрів втрачає свою недавню гостроту:
"Пріоритети влади можуть змінитися: на перший план вийде працевлаштування не українських біженців, а кваліфікованих працівників, які народилися або давно живуть у ФРН, які потрапили під скорочення".
Також автори вказують, що після дострокових парламентських виборів, запланованих на 23 лютого, українців можуть позбавити Bürgergeld (базовою допомоги для безробітніх - УНІАН).
Крім того, видання звертає увагу на те, що серед мешканців Німеччини почала зростати кількість тих, хто вважає біженців загрозою власному добробуту. Зокрема, це стосується повернення сирійських біженців на батьківщину - відповідний дискурс розпочався наступного дня після повалення в Сирії режиму Башара Асада.
"Найбільші шанси на перемогу у дострокових парламентських виборах у Німеччині має блок правоцентристських та консервативних партій ХДС/ХСС. Якщо він прийде до влади, то швидше за все почне серйозно коригувати політику Німеччини, у тому числі у міграційних питаннях. І хоча блок твердо стоїть на боці України в її боротьбі проти російської агресії, він водночас рішуче виступає проти надання українським біженцям допомоги Bürgergeld, куди більш привілейованої, ніж звичайна допомога для претендентів", - резюмує ЗМІ.
Українські біженці в країнах ЄС - останні новини
Як повідомляв УНІАН, Польща готова прийняти нову хвилю українських біженців взимку. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Вєслав Леснякевич.
За його словами, в Україні знищена критична інфраструктура, а люди часто позбавлені базових побутових зручностей.
Вас також можуть зацікавити новини:
"Україна — лише етап": росіяни зізналися, що планують іти далі в Європу, - екс-полонений
Росія готує операцію помсти за вбитого генерала Кирилова, - експерт
Можуть заборонити взагалі: Захід хоче переглянути санкції проти нафти з РФ, - Bloomberg