![Україна звернулася до союзників Трампа, консервативних християн, з проханням продовжити допомогу Україна звернулася до союзників Трампа, консервативних християн, з проханням продовжити допомогу](https://images.unian.net/photos/2025_01/1737100193-7109.jpg?r=726645)
Українська делегація на Національному молитовному сніданку у Вашингтоні доводить, що Росія загрожує релігійній свободі християн, які не є послідовниками Російської Православної Церкви. Про це говориться у статті "Нью Йорк Таймс"
Цього тижня Україна відправила свою найбільшу в історії делегацію на зустріч політично впливових християнських лідерів у Вашингтоні, прагнучі довести, що захист релігійної свободи є вагомою причиною для продовження американської допомоги у протистоянні російській агресії.
Українські пастори, народні депутати та військові капелани, які взяли участь у Національному молитовному сніданку, сподіваються, що послання про боротьбу з релігійними переслідуваннями знайде відгук у чиновників адміністрації Трампа, та членів Конгресу.
Подальше просування Росії призведе до розширення зони репресій проти кількох християнських конфесій, а також до руйнування та пограбування церков, арештів пасторів і священиків - дій, які правозахисні групи вже задокументували на територіях, що вже перебувають під російською окупацією, говориться у статті.
Понад 100 українських пасторів, політиків, військових капеланів і священиків, у тому числі Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Епіфаній I, прибули для участі у молитовному сніданку, повідомив Павло Унгурян, колишній депутат Верховної Ради, який організовує українські зусилля.
Українські православні священики та парафії є одними з мішеней на сході України. За останні три роки на окупованих Росією територіях було вбито близько 50 священиків, у тому числі найвищий церковний чиновник у Херсоні, який відмовився приєднатися до Російської Православної Церкви, - заявив в інтерв'ю Митрополит Епіфаній.
Українці також мають намір привернути увагу до тяжкого становища євангелістів, сказав пан Унгурян, який сам є баптистом. У межах своїх кордонів Росія проводить розслідування проти євангельських християн і заарештовує Свідків Єгови. Репресії поширюються і на окуповану Україну.
Зусилля української делегації спрямовані на те, щоб схилити на свій бік прихильників Трампа, які скептично ставляться до значної військової та фінансової допомоги Україні з боку адміністрації Байдена.
Попередні релігійні просвітницькі заходи у Сполучених Штатах вже принесли результати для України.
Так раніше українські баптисти зверталися до спікера Палати представників Майка Джонсона, який також є баптистом, з проханням про підтримку їхньої країни. Тоді пан Джонсон виступив з відеозверненням до християнського зібрання в Україні і запевнив у всебічної підтримці України.
Більша делегація цього року, за словами пана Унгуряна, є визнанням важливості українського християнства для багатьох прихильників пана Трампа.
"Це абсолютно важливі питання, які можуть об'єднати Україну, дуже консервативну, християнську країну, з дуже консервативною, християнською Америкою", - сказав пан Унгурян, який просуває консервативну соціальну політику в Україні.
"Для Америки важливо знати що частина цієї війни є духовною, - додав пан Унгурян.