
На переговорах у Лондоні 23 квітня представники України передали делегації США набір своїх вимог до мирного плану. Британська газета The Telegraph ознайомилася з ними.
Повідомляється, що загалом Київ висунув п'ять вимог, ключова - щоб окупований Крим офіційно не визнавався російським.
"Крим є ключовим каменем спотикання. Визнання російського контролю там порушить центральний принцип міжнародного права - що жодна країна не може анексувати територію іншої - і порушить українську конституцію, в якій зазначено, що територію можна повернути тільки шляхом референдуму", - ідеться в статті.
Акцентується, що, висуваючи свої вимоги, Україна сподівається фактично позбавити будь-якого офіційного міжнародного визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями.
Перший і другий пункти вимог України фокусуються на формулюванні будь-якої мирної угоди як "заснованої на міжнародному праві, а не на капітуляції", з особливим попередженням про можливе вторгнення Китаю на Тайвань. Вони також підкреслюють важливість чітких "гарантій безпеки" як ціни за будь-яку перспективну мирну угоду, яка призведе до того, що Україна поступиться територією Росії, навіть на тимчасовій основі, пише The Telegraph.
У третьому пункті йдеться про те, що Україна має повернутися "в центр мирного процесу". У четвертому пункті США і НАТО попереджають про те, що Росія, зберігаючи контроль над Кримом, зможе погрожувати нападом не тільки на Україну, а й на інші чорноморські країни - Туреччину, Румунію і Болгарію.
П'ятий і останній пункт ясно дає зрозуміти, що Росії не можна дозволяти використовувати угоду для обмеження розміру збройних сил або оборонно-промислової бази України, додали у виданні.
Переговори про завершення війни в Україні: актуальне
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що після зустрічі в Лондоні 23 квітня було сформовано новий документ, який уже передали американському лідеру Дональду Трампу. Зазначалося, що в цьому документі міститься "спільне бачення європейців - Франції, Британії, Німеччини та України щодо війни".
До цього Зеленський висловлювався про нав'язуване визнання окупованого Криму російською територією. За його словами, "все, що суперечить українським цінностям або Конституції - не може бути в будь-яких домовленостях".