Російський диктатор Володимир Путін довірив ексканцлеру Німеччини Ангелі Меркель використати право вето, щоб не допустити Україну до НАТО.
Про це йдеться в її мемуарах, які проаналізував головний європейський політичний кореспондент The Wall Street Journal Боян Панчевскі.
"Але ви не будете канцлером вічно", - процитувала Меркель слова Путіна в книзі.
Екс-канцлерка Німеччини у своїх мемуарах також заявила, що війна в Україні має завершитися мирними переговорами. Вона підкреслила, що цей конфлікт не можна виграти за допомогою зброї.
"Було б помилкою недооцінювати Путіна. Наша сила велика, але не безмежна", - написала Меркель про реакцію Європи на війну у своїй книзі.
Панчевскі нагадав, що раніше Меркель називали "шептуном Путіна" за те, що вона могла легко стримати російського диктатора. Проте тепер аналітики вважають, що вона, зокрема, винна в тому, що президент РФ вирішив напасти на Україну.
Крім цього кореспондент поділився, що Меркель часто критикують за те, що вона в минулому десятилітті вирішила швидко згорнути програму німецької атомної енергетики після того, як у 2011 році на японських реакторах Фукусіми сталася аварія. Це призвело до того, що Німеччина стала залежати від російської енергетики.
Крім того, у мемуарах ексканцлерка Німеччини згадує, як працювала з Путіним над тим, щоб обійти американські санкції проти газопроводу "Північний потік - 2". Вона допомагала йому будувати газопровід, прагнучи подвоїти експорт російського газу до ФРН, навіть після анексії Криму Росією 2014 року.
"Необхідно було забезпечити безпеку потужної промислової бази Німеччини", - пояснила вона своє рішення в книзі.
Також Меркель зазначила, що робота над газопроводом гарантувала б робочі місця і, як наслідок, соціальне забезпечення. За її словами, відмова від співпраці з Путіним "була неможливою". Вона підкреслила у своїй книзі, що російський диктатор навіть заявляв їй про те, що прагне знищити ЄС.
У мемуарах Меркель висловила думку, що міжнародний шум з приводу газопроводу "Північний потік - 2" був нещирим. Вона впевнена, що США хотіли продавати свій власний газ, а Польща та Україна діяли з економічних інтересів.
Україна і НАТО - важливі новини
Раніше чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловила переконання, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Вона вважає, що Росія не побоюється Альянсу, тому що "Путін дуже добре знає, що НАТО ніколи б не атакувало РФ, тому що у нас немає інтересу взагалі".
Крім того, президент України Володимир Зеленський розповів, чи відмовиться наша країна від своїх територій в обмін на членство в НАТО. Він зазначив, що Україна зможе погодитися на це тільки в разі дотримання деяких умов.