У Держдепі США пояснили, чому Штати не визнали Росію спонсором тероризму / фото REUTERS

У адміністрації США вважають, що масштабні санкції, запроваджені Вашингтоном проти РФ, допомагають ефективніше досягати політичних цілей, ніж визнання Росії державою-спонсором тероризму

"Ми не вважаємо це (визнання Росії спонсором тероризму, – ред.) найефективнішим способом для досягнення наявних політичних цілей, коли йдеться про Росію", – заявив на брифінгу речник Державного департаменту США Метью Міллер.

За його словами, ті санкції, що вже діють, включно і з тими, що були запроваджені протягом останніх тижнів, мають практичні наслідки. У цьому контексті Міллер згадав повідомлення ЗМІ про те, що тепер танкери РФ не можуть відвантажити свою нафту – зокрема, вони почали зупинятися біля берегів Китаю.   

Відео дня

Речник Держдепу також акцентував, що визнання Росії спонсором тероризму обмежить діяльність міжнародних гуманітарних організацій та спричинить інші наслідки, що можуть вплинути на здатність працювати в регіоні. 

Визнання Росії спонсором тероризму

Нагадаємо, що 4 липня 2023 року парламентська асамблея визнала Росію спонсором тероризму. Таке формулювання було вперше закріплено в офіційному документі міжнародної організації – підсумковій декларації, ухваленій тоді у Ванкувері. 

Станом на липень було 11 країн та міжнародних організацій, які визнали Росію спонсором тероризму. Зокрема, йдеться про ПАРЄ, Парламентську асамблею НАТО, Європарламент, Литву, Україну, Латвію, Естонію, Чехію, Нідерланди, Польщу і Словаччину. 

У червні 2024 року в Сенаті США запропонували визнати Росію державою-спонсоркою тероризму через підписання угоди про партнерство між РФ та Північною Корею та поглиблення військової співпраці. Проте таке рішення досі не ухвалено. 

Зазначимо, днями у Білому домі заявили, що президент Джо Байден вилучає Кубу зі списку держав-спонсорів тероризму.

Вас також можуть зацікавити новини: