Захід має висококласну зброю, але її критично мало / фото flickr.com/39955793@N07

Російське вторгнення в Україну продемонструвало Заходу те, наскільки важливою є кількість озброєнь, а не лише їхня якість. Про це пише Business Insider.

Автор публікації зазначає, що протягом останніх десятиліть Захід зосередився на покращенні якості свого військового обладнання, не роблячи при цьому значних запасів зброї. Але виявляється, що кількість є не менш важливою.

"Ми просто не накопичували зброю для такого роду довготривалого конфлікту, як, чесно кажучи, [це робили] Росія і Китай", — сказав військовий експерт, відставний генерал австралійської армії Мік Райан. Результатом, за його словами, є те, що Захід виявив себе не готовим до широкомасштабної війни.

Відео дня

Аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос зазначає, що США ще в часи холодної війни зрозуміли, що вони не можуть дозволити собі клепати таку ж кількість танків, як СРСР, і тому зробили ставку на "більш технологічно складні речі". Саме в цій концепції був створений, наприклад, танк "Абрамс": важка броня і висока вогнева потужність замість великої кількості. А після закінчення холодної війни Захід почав зменшувати навіть ці запаси, скорочуючи також і військову промисловість. 

Стратегія Заходу показувала себе виправданою у військових конфліктах проти слабкого ворога. Однак вся суть воєн на кшталт операції "Буря в пустелі" – у їхній швидкоплинності.

"Вся суть полягає в тому, що це не буде тягнутись місяцями й роками поспіль", — сказав Майкл О’Генлон, старший науковий співробітник і директор із досліджень програми зовнішньої політики в Інституті Брукінгса.

Однак Росія показала в Україні не лише готовність іти на важкі втрати заради продовження боротьби, але й спроможність продовжувати боротьбу після цих втрат. За словами Барроса, здатність витримувати затяжну війну "насправді стає ключовою", і на ситуацію у війні починає впливати не якість зброї, а її кількість, навіть якщо ця зброя не така вже й хороша.

Аналітик наголошує, що Захід не може покладатися виключно на дорогі речі, якщо тільки вони не забезпечать йому швидку перемогу. Якщо ж боротьбу не буде виграно одразу, почнуть впливати такі фактори, як здатність витримувати втрати.

"Якщо ви не завдасте рішучої поразки росіянам на початковому етапі війни, ви спалите всі свої ракети ATACMS і HIMARS і артилерійські боєприпаси", – сказав Баррос.

Аналітики наголошують, що окрім дорогих та складних систем Заходу потрібні у великій кількості "звичайні робочі конячки". І це насправді не погана, а хороша новина, кажуть вони.

"Саме тому така країна, як Росія, з досить посереднім ВВП, справді може справлятися краще, ніж ми, у деяких із цих сфер лише тому, що вони віддають їм пріоритет", — сказав Майкл О'Генлон, старший науковий співробітник і директор програми зовнішньої політики Інституту Брукінгса.

Готовність Заходу до війни

Як писав УНІАН, колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний висловив переконання, що західний світ не готовий до широкомасштабної війни, як в Україні. За його словами, росіяни зможуть виснажити європейську систему ППО усього за 2-3 місяці. 

Також ми розповідали, що Європа змарнувала час на підготовку до війни з РФ, який їй дав героїний спротив українців. Оглядач The Times Едвард Лукас зазначає, що Європа "скандально погано" підготовлена до можливого російського вторгнення, і Путін про це знає.

Вас також можуть зацікавити новини: