За словами Майкла Еванса, Трампу буде важче мати справу з Путіним, ніж з ХАМАС / Колаж УНІАН, скріншоти

Обраному президенту США Дональду Трампу буде важче мати справу з правителем Росії Володимиром Путіним, ніж з палестинським угрупованням ХАМАС. Таку думку у матеріалі для The Spectator висловив військовий оглядач Майкл Еванс.

Він нагадав про попередження Трампа про те, що буде розв'язане пекло, якщо ХАМАС не звільнить своїх заручників і війна в Газі не припиниться до 20 січня, в день його інавгурації.

"Він ніколи не пояснював, що він мав на увазі, щоб закінчити війну, але йому це не було потрібно. Погроз було достатньо. Президент Джо Байден і його команда національної безпеки провели всю важку переговорну роботу для угоди, але "печать" Трампа на ній була переконливою", - пише експерт.

Відео дня

Він має сумніви щодо того, чи вдастся новому главі Білого дому зробити те саме з війною в Україні. При цьому головною перешкодою для Трампа, "безсумнівно, є Володимир Путін".

"Російський президент буде набагато міцнішим горішком, тим більше, що він не виявив справжнього інтересу до будь-якого компромісного врегулювання. Путін каже, що він радий розмовляти, але він уже поставив свій маркер для угоди - фактичне утримання всіх територій, які його війська захопили з 24 лютого 2022 року, і угоди західних прихильників Києва про те, що Україна ніколи не приєднається до НАТО", - зазначає Еванс.

Він вважає, що можливості для маневру у Трампа обмежені - "пихатість не допоможе, не цього разу", фактично йому вже довелося відмовитися від нереалістичної обіцянки припинити бойові дії в перший же день після повернення до Білого дому. При цьому, на думку аналітика, майбутній спеціальний посланець по Україні та Росії генерал-лейтенант Кіт Келлогг представив нереалістичний графік припинення конфлікту, розтягнувши період переговорів до 100 днів.

"24 години або 100 днів мало що змінять для Путіна, у якого в руках більше карт, ніж було у Біньяміна Нетаньяху у відносинах із Трампом. Нетаньягу міг втратити все, якби відмахнувся від Трампа. У його особистих і національних інтересах було домогтися прихильності майбутнього президента", - зазначає автор.

Він нагадує, що в результаті Нетаньяху погодився на ту ж угоду, яку було запропоновано Байденом у травні, включаючи всі крапки та коми. Зберегти стосунки із Трампом було пріоритетом для ізраїльського лідера. Саме тому обраний президент може по праву претендувати на частину подяки за припинення вогню, яке має розпочатись у неділю. Але з Путіним це не вдастся:

"Сидячи у своєму кабінеті в Кремлі, хитрий російський лідер, безсумнівно, прийняв до відома тиск, який Трамп та його перехідна команда чинили на Ізраїль та ХАМАС, щоб досягти угоди про припинення вогню та звільнення заручників. Це була унікальна ситуація, коли адміністрації, що йде і приходить, тісно співпрацювали задля досягнення спільної мети".

Автор стверджує, що Путін нині відчуває приниження через неспроможність здолати ворога, який виріс на полі бою. Водночас позитивним моментом для Путіна є те, що за майже три роки він отримав близько 20% суверенної території України. При цьому попри те, що Україні вдалося захопити частину Курської області, за столом переговорів у Путіна буде більше важелів тиску, ніж у його українського колеги Володимира Зеленського.

"Але чи готовий Путін до переговорів? Він не застряг у складному політичному та дипломатичному безвиході, як Нетаньяху. Ізраїльському лідеру потрібен Трамп. Путіну - ні. У нього є друзі та союзники в інших країнах, особливо Сі Цзіньпін у Китаї, Кім Чен Ин у Північній Кореї та аятоли в Ірані", - продовжує Еванс.

За його прогнозами, Путін розглядатиме повернення Трампа до Білого дому як можливість закінчити руйнівне для економіки протистояння в Україні, залишивши собі великі та стратегічно важливі шматки української території.

"Підписана угода також може позбавити Київ можливості будь-коли здійснити своє бажання стати членом західного альянсу. Якщо Путін не отримає цієї обіцянки від 47-го президента США, то навряд чи він буде готовий укладати угоду", - резюмує експерт.

"Мирні" переговори з РФ - останні новини

Як повідомляв УНІАН, речник російського правителя Володимира Путіна Дмитро Пєсков відповів, що Кремль думає про мирні переговори. За його словами, Путін користується величезною підтримкою населення, а успіхи Росії на фронті нібито теж впливають на це, тому "докорінних змін бути не може".

Також ми писали про прогноз букмекерів щодо того, чи завершить Трамп війну в Україні за 90 днів. Ставки на виконання обраним президентом США обіцянки дедалі знижуються.

Вас також можуть зацікавити новини: