
У НАТО в новому законопроєкті пом'якшують формулювання щодо кліматичних і гендерних питань як запобіжний захід, щоб уникнути заходів у відповідь із боку адміністрації президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє Politico з посиланням на три обізнаних джерела, які говорили на умовах анонімності.
Уточнюється, що в новому законопроєкті, який було розроблено комітетами і робочими групами, пом'якшено формулювання, що стосуються клімату, жінок і безпеки. За словами джерел, використовувалися фрази, які вважаються "більш прийнятними" для США.
"Усі бачать позицію адміністрації Трампа. Ніхто не хоче робити нічого, що може їм нашкодити", - сказав один із чиновників.
На такі заходи в НАТО пішли на тлі того, що адміністрація Трампа виступила проти зусиль із розмаїття, рівності та інклюзивності, намагаючись заблокувати фінансування університетів і позбавляючи федеральні програми, що включають ці заходи.
Ще одне джерело повідомило, що у формулюваннях НАТО "зелені технології" начебто було замінено на "інноваційні технології", а "клімат" було позначено як "оперативне середовище".
Також чиновники уникають будь-яких формулювань, пов'язаних із "гендером" або "жінками, миром і безпекою", оскільки хочуть, щоб законопроєкт було ухвалено всіма 32 країнами-членами, включно зі США.
Ультиматуми Трампа для НАТО
Як писав УНІАН, у січні президент США Дональд Трамп поставив перед НАТО неможливу вимогу. За даними Business Insider, він заявив, що члени альянсу мають виділяти 5% свого ВВП на оборону. У Європі таку вимогу назвали неадекватною.
Також Трамп заявив, що не впевнений у тому, що США слід витрачати гроші на НАТО. За його словами, поки Америка захищає союзників по альянсу, ті не захищають Штати.
За даними NBC News, такі вимоги Трампа свідчать про те, що він хоче змінити формат участі США в НАТО, відмовившись від захисту союзників. Він обговорив із помічниками можливість калібрування участі в альянсі таким чином, щоб віддавати перевагу тим країнам-членам, які витрачають певний відсоток свого ВВП на оборону.