Тарас Загородній припустив, яких кроків щодо України очікувати від Дональда Трампа у майбутньому / кадр із відео

Заяви обраного президента США Дональда Трампа щодо швидкого завершення війни в Україні, які лунали під час його передвиборчої кампанії, взагалі не стосувалися нашої держави. Вони були спрямовані до виборців і проти опонентів – демократів. 

Про це сказав в інтервʼю УНІАН політолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній. Він радить забути "все, що говорив Трамп і республіканці щодо України під час виборчої кампанії". За словами Загороднього, після завершення виборів усе починається з чистого аркуша – наступна адміністрація США починає збирати розвіддані, формувати команду, та намагається зрозуміти, в якому світі перебуває. 

"А далі постукаються лобом об Путіна, який розповідатиме їм свої "історичні" екскурси про печенігів та Рюриковичів. Говоритиме Трампу, що хоче, щоб була демонтована військова інфраструктура НАТО, щоб Швеція і Фінляндія вийшли з цього Альянсу. Путін буде висувати нереальні для виконання вимоги, які він публічно висловив. Трамп на це подивиться і скаже: "Ну, добре. Тоді піде за планом "Б" – планом Помпео"", – пояснив він.

Відео дня

Загородній нагадав, що колишній державний секретар США Майк Помпео пропонував, що Україна має наростити значні сили оборони, аби запобігти новому нападу Росії. Він також говорив про те, що окупацію територій України ніхто не визнає, а Крим має бути демілітаризовано.

Крім того, "план Помпео" передбачає якнайшвидше приєднання України до НАТО, а Європейський Союз "повинен швидко прийняти Україну та допомогти їй модернізувати економіку", додав політолог.

При цьому він акцентував, що ніхто не збирається кидати Україну. За його словами, США не будуть скорочувати допомогу. 

"Підтримка буде на рівні тому, яку надавав президент США Джо Байден, повноваження якого закінчуються, або й більше. Трамп всім каже, що не він хоче зустрічі з Путіним, а її ініціює саме російський диктатор. Таким чином новообраний президент США ставить Путіна в підпорядкований стан, що дуже "вибішує" правителя РФ, бо він хоче рівних партнерських домовленостей і розмов.  А Трамп, по суті, відповідає йому: "Я тут головний. А ти хто?"", – продовжив він. 

На думку Загороднього, не має значення, коли відбудеться потенційна зустріч Дональда Трампа із російським правителем Путіним. Головне те, що немає предмета ддя розмови:

"Нема про що домовлятися. Путін, хоч і КДБіст, але він дебіл – він уже виклав всі свої карти на стіл, тобто перемовну позицію, коли заявляв, що для припинення вогню Україна повинна покинути Запоріжжя, Херсонську, Донецьку області".

Росії немає чим торгувати, оскільки "анексію" чотирьох українських областей світ ніколи не визнає. Шантаж війною на Близькому Сході не спрацює, адже Москва втратила вплив у Сирії. А що стосується російської нафти та газу, США охоче замінять їх поставки до ЄС своїми товарами, констатував політолог.

Трамп і Україна: ви могли це пропустити

Видання Bloomberg пише, що Дональд Трамп не змушуватиме Україну починати передчасні переговори з РФ і виявиться більш "гнучким", ніж очікували союзники. Зазначається, що майбутній лідер США ризикує зазнати приниження, яке можна порівняти з хаотичним відходом Байдена з Афганістану, якщо він відмовиться від підтримки Києва. При цьому, якщо Росія здобуде таку перемогу, це тільки підштовхне Китай до більш агресивних дій.

Крім того, обраний президент США Дональд Трамп зробив нову заяву про можливу зустріч із Володимиром Путіним. Республіканець не назвав термінів, коли вона має відубтися однак зазначив, що планує зробити це якомога швидше після вступу на президентську посаду.

Вас також можуть зацікавити новини: