Трамп відкрив перед Путіним "грандіозні можливості" / Колаж УНІАН, фото - GettyImages, скріншот

Після трьох років війни та ізоляції з боку Заходу, прихід Дональда Трампа до влади в США відкрив перед російським лідером Володимиром Путіним світ нових "грандіозних" можливостей, пише The New York Times.

Зникли заяви Білого дому про те, що США підтримують демократію, а не автократію. Зник також єдиний фронт Вашингтона проти Росії з його європейськими союзниками, багато з яких почали сумніватися, чи буде нова американська адміністрація захищати їх від Москви або взагалі тримати війська в Європі.

Для Путіна це стрімка зміна долі. Він закріпився на полі бою - незважаючи на зростаючий тиск і витрати - і тепер, можливо, вважає, що настав його момент змінити баланс сил на користь Кремля не тільки в Україні, пише видання.

Відео дня

"Я думаю, що він бачить реальну можливість, як виграти війну в Україні, так і відсторонити США не тільки від України, а й від Європи", - сказав Макс Бергманн, аналітик з Росії з Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

При цьому, за словами Бергмана, "грандіозною метою" Путіна є руйнування НАТО, і це являє собою одну з найбільших можливостей для Путіна за чверть століття його перебування при владі в Росії.

Водночас, навіть якщо повернення Трампа змінило геополітичну обстановку на користь Путіна, все ще може швидко змінитися, каже Томас Грем, колишній головний радник Білого дому з питань Росії під час адміністрації Джорджа Буша-молодшого, бо "зрештою, Трамп ненадійний".

При цьому, щоб покласти край війні, додав Грем, обидві сторони повинні домовитися про припинення бойових дій. Однак Україна та її європейські прихильники, найімовірніше, просто не погодяться на угоду, яку Трамп укладе з Путіним, незважаючи на тиск США.

"Це набагато складніше, ніж просто Путін і Трамп сядуть і підпишуть папір, здебільшого підготовлений Путіним", - сказав Грем, зазначивши, що він "не став би зараз відкривати шампанське в Москві", навіть якщо Росія перебуває в кращому становищі, ніж раніше.

При цьому Грем зазначає, що, починаючи переговори, Трамп стикається з додатковими труднощами, пов'язаними з тим, що Путін не є популярною фігурою серед американської громадськості, і будь-яка угода, яку вважатимуть заспокоєнням Кремля, може виявитися складною для виконання у США.

Європейські лідери засудили політику Трампа щодо України

Так, глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас звинуватила США в поширенні російських наративів, заявивши, що адміністрація президента США Дональда Трампа піддається на виверти Росії у своїй різкій критиці України.

А експрем'єр Британії Борис Джонсон зазначив, що риторика США про те, що Україна нібито відповідальна за війну, що почалася, просто огидна. Він порівняв, що це те саме, що плавці напали на акулу в "Щелепах".

Вас також можуть зацікавити новини: