Майбутня інавгурація нового президента США Дональда Трампа не обіцяє нічого хорошого для інтересів Заходу та України. Найімовірніше, після 20 січня військова та економічна допомога Києву від Вашингтона значно скоротиться, а переговори з Росією почнуться швидко.
Таку думку висловив колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон у своїй колонці для The Telegraph.
Він заявив, що ворожість Трампа до НАТО відчутна. За його словами, схожі почуття республіканець може відчувати й до України.
Болтон упевнений, що європейська фінансова підтримка України зменшиться через те, що члени ЄС поспішають відродити комерційні зв'язки з РФ.
Ексрадник Трампа поділився, що республіканець ще не розмовляв із російським диктатором Володимиром Путіним після своєї перемоги на виборах 2024 року. Він зазначив, що після діалогу бажання нового очільника Білого дому закінчити "війну президента Джо Байдена" може значно збільшитися. Це в гіршому випадку означатиме капітуляцію перед вимогами Росії.
Болтон вважає, що Байден поставив інтереси США під загрозу, проваливши реалізацію майже трирічної допомоги Україні. За його словами, нинішній глава Білого дому так і не розробив виграшну стратегію.
Проте Трамп все ж спробує знайти оптимальний варіант завершення війни в Україні. Болтон заявив, що мирна угода, найімовірніше, буде тимчасовою, щоб зберегти майбутнє України відкритим.
Екс-радник Трампа додав, що РФ не збирається зупинятися, поки "імперія Путіна" не буде відновлена. Тому російський диктатор не погодиться на угоду, яка міститиме в собі відмову від майбутньої агресії проти України на постійній основі.
Припинення вогню вздовж наявних військових ліній фронту під час переговорів може бути неминучим, запевнив Болтон. Він підкреслив, що угода не повинна створювати демілітаризованих зон між українськими та російськими військами всередині України. За його словами, це буде вигідно виключно Москві.
Болтон заявив, що розгортання миротворців ООН навряд чи допоможе Україні. Він нагадав, що сили ООН зі спостереження за роз'єднанням патрулюють Голанські висоти з 1974 року, але вони не завадили Ізраїлю анексувати Голани.
"Проблема не пом'якшується, якщо миротворці перебувають під егідою НАТО, а не ООН. Не якість військових має значення, а наміри сторін конфлікту. Хто-небудь сумнівається в довгострокових цілях Росії? Або України, якщо на те пішло? Я припускаю, що Кремль у будь-якому разі не погодиться на миротворців НАТО, принаймні, якщо їх не посилять тисячі північнокорейських солдатів", - сказав він.
Крім того, Болтон вважає, що Україна не повинна відмовлятися від можливості вступити в НАТО в майбутньому. Він запевнив, що суверенна країна має бути вільна у виборі своїх союзників:
"Ми не повинні погоджуватися на примусову нейтралізацію, яку в Холодну війну називали "фінляндизацією". Навіть Фінляндії це не сподобалося, і вона врешті-решт вступила до НАТО у 2023 році".
Ексрадник Трампа підсумував, що республіканець може кинути Україну напризволяще. Тому зараз рано говорити про те, чим може виявитися мирна угода.
Дональд Трамп і війна в Україні - важливі новини
Раніше в Politico заявили, що президент України Володимир Зеленський пристосувався і веде успішну дипломатичну гру з новообраним президентом США Дональдом Трампом. В агентстві зазначили, що Київ розуміє, що йому доведеться перебудуватися, щоб уникнути конфлікту з новим главою Білого дому.
Крім того, генеральний секретар НАТО Марк Рютте сказав, що Альянс і Трамп переконають російського диктатора Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. За його словами, Україна поки що не має сильних позицій для переговорів.