
Ще у 1941 році 32-й президент США Франклін Д. Рузвельт говорив про те, що Сполучені Штати не повинні бути "замкнені за стародавньою китайською стіною", заявляючи про необхідність розширити відносини з іншими країнами світу. Нинішній президент США Дональд Трамп обрав зовсім інший підхід до зовнішньої політики, який може практично повністю ізолювати країну.
Колишній заступник радника президента США з національної безпеки, американський письменник і політичний оглядач Бен Родс у своїй колонці для The New York Times розповів, чого домігся Трамп за 100 днів свого другого президентського терміну.
Головні "досягнення" Трампа
Він зазначив, що за Трампа США вийшли з міжнародних угод із таких фундаментальних питань, як охорона здоров'я та зміна клімату. Через це союзники більше не розглядають Вашингтон як надійного партнера.
На думку Родса, через жорстку міграційну політику Трампа США перетворюються на майже повністю закриту для іноземців країну, а його торгова війна зруйнувала систему міжнародної торгівлі, створивши нові бар'єри для ведення бізнесу з кожною країною на Землі.
Також оглядач нагадав про те, що Трамп сильно скоротив іноземну допомогу, що не тільки позбавило підтримки людей, які втратили майже все, а й знизило підтримку демократії за кордоном. Скорочення видатків на наукові дослідження призвело до згортання глобальних наукових досліджень і співпраці.
Миротворчі амбіції Трампа також провалилися. Родс наголосив, що перемир'я в Секторі Гази провалилося, а Росія продовжує війну проти України. У цей час Європа відвертається від США, а Канада бойкотує американські торвари.
Оглядач зазначив, що Китай, який був головною метою Трампа в його торговельній війні, найімовірніше, з легкістю переживе обурливі мита з боку США.
"Рузвельт залишив нам у спадок віру в те, що ми - хороші хлопці. Пан Трамп руйнує це удавання, оскільки скорочення витрат на американське військове відомство майже напевно призвело до загибелі більшої кількості цивільних осіб, ніж вторгнення Росії в Україну", - написав Родс у своїй статті.
Чи зможуть США змінити свій курс за Трампа
Через дії Трампа в американців тепер набагато більше спільного з людьми в інших країнах, чиї громадяни живуть в умовах корупції, автократії та олігархії, вважає оглядач. Він припустив, що цей нелегкий для США період може зблизити жителів країни з іншими людьми, які вже проходили щось подібне.
Родс вважає, що у США немає шансів стати нормальною країною за Трампа. Він заявив, що дотримання гасла "Америка понад усе" - рівносильно капітуляції перед фашизмом.
Оглядач запевнив, що сила США завжди була пов'язана з її багатонаціональністю, які не боялися дивитися в майбутнє. За його словами, Трамп же боїться демографічних змін, через що намагається придушити їх за допомогою реакційної політики.
"Якщо ми продовжимо йти цим шляхом, хода цивілізації залишить нас позаду, у страшному, зменшеному та збіднілому місці. Якщо ж ми повернемо собі почуття самостійності, то зможемо знову увійти у світ як його частина - не гегемон і не ворог", - резюмував Родс.
Адміністрація Трампа планує провести переговори з Північною Кореєю
Раніше високопоставлений американський чиновник і ще три джерела, знайомі з цими дискусіями, повідомили журналістам видання Axios, що адміністрація президента США Дональда Трампа неофіційно проводить обговорення із зовнішніми експертами, щоб, імовірно, відновити діалог із Північною Кореєю. За словами наукового співробітника Інституту Брукінгса Ендрю Йо, "багато позитивних заяв" Трампа про Кім Чен Ина свідчать про те, що президент США зацікавлений у цьому питанні.
Зі свого боку колишній високопоставлений американський чиновник зазначив, що члени адміністрації проводять "початкове планування", розуміючи, що може знадобитися лише "один квітчастий лист" від Кіма, щоб привернути увагу президента США, "і тоді можна починати перегони".