Влада Колумбії відмовилася прийняти два депортаційні авіарейси з мігрантами зі США. У відповідь на це голова Вашингтона Дональд Трамп доручив вжити заходів у відповідь, повідомляє Reuters.
В агентстві розповіли, що Колумбія відмовилася прийняти два американські військові літаки з мігрантами, яких депортували в рамках імміграційної кампанії Трампа. Глава Білого дому заявив, що дії президента Колумбії Густаво Петро поставили під загрозу національну безпеку США.
Заходами у відповідь стануть введення 25% мита на всі товари з Колумбії, що надходять у США, яке за тиждень збільшиться до 50%, а також заборона на в'їзд і анулювання віз колумбійським чиновникам та їхнім союзникам. Крім того, Трамп доручив запровадити надзвичайні казначейські, банківські та фінансові санкції, а також посилити прикордонні перевірки громадян Колумбії.
"Ці заходи - тільки початок. Ми не дозволимо колумбійському уряду порушувати свої юридичні зобов'язання щодо прийняття та повернення злочинців, яких вони змусили прибути до США", - написав Трамп на своїй сторінці в соцмережах.
В агентстві нагадали, що Петро засудив імміграційну кампанію Трампа. Він заявив, що президент США ставиться до мігрантів як до злочинців.
Також президент Колумбії уточнив, що його країна вітатиме депортованих мігрантів на цивільних літаках, а не військових. Він підкреслив, що до таких людей варто ставитися з гідністю і повагою.
Це вже друга відмова від латиноамериканської країни прийняти американські військові літаки з мігрантами, нагадали журналісти. Минулого тижня так вчинила і Мексика, яка не видала дозвіл на посадку депортаційному рейсу.
В агентстві додали, що в суботу, 25 січня, у МЗС Бразилії засудили те, як американці поводилися з бразильськими мігрантами. Зокрема, у відомстві незадоволені тим, що їх закували в наручники на депортаційному рейсі.
Міграційна кампанія Трампа - що відомо
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп напередодні своєї інавгурації, 19 січня, анонсував найбільшу депортацію в історії країни. Безпека кордонів посіла чільне місце в перших указах глави Білого дому.
Уже 22 січня Трамп підписав указ про закриття південного кордону США для нелегальних мігрантів. Таким кроком він виконав свою передвиборчу обіцянку.