За Трампа США відмовляються від ролі, яку вони взяли на себе під час Другої світової війни / фото - Getty Images

США за адміністрації Дональда Трампа поступово відмовляються від України та своєї післявоєнної ролі у світі. На це вказують три ключові події, про які розповів головний економічний оглядач Financial Times Мартін Вольф.

Зазначається, що першою такою подією є виступ 12 лютого міністра оборони США Піта Хегсета перед контактною групою з оборони України в НАТО. Тоді він натякнув лідерам європейських країн, що тепер вони надані самі собі.

Вольф підкреслив, що Гегсет поширював ідею, що США за адміністрації Трампа насамперед хвилюють її власні кордони і Китай. Він також говорив про те, що Європа має забезпечити переважну частку майбутньої летальної та нелетальної допомоги Україні.

Відео дня

Другою подією, яка яскраво відображає позицію США на зовнішньополітичній арені, є промова віцепрезидента США Джей Ді Венса на Мюнхенській конференції з безпеки 14 лютого. Тоді він сказав, що "Європа відступає від деяких з її найбільш фундаментальних цінностей". Як приклад такої загрози він навів те, що уряд Румунії анулював результати виборів.

Вольф нагадав, що аргумент Венса доволі суперечливий з огляду на те, що Трамп і сам намагався анулювати результати президентських виборів чотири роки тому.

Третьою і найпоказовішою подією є переговори про майбутнє України між США і Росією в Саудівській Аравії. Вольф вважає, що так Вашингтон ясно дав зрозуміти своїм європейським партнерам, що їхня думка не має значення для адміністрації Трампа.

Ба більше, Гегсет уже говорив про те, що кордони України не буде відновлено в тому вигляді, в якому вони були 2014 року за підсумками переговорів. Також він запевнив, що Києву не варто розраховувати на членство в НАТО, що стало своєрідним "підіграванням" російському диктатору Володимиру Путіну, підкреслив Вольф.

Ще більше посилює напруженість те, що США відмовилися визнавати Росію агресором. Вольф нагадав, що в адміністрації Трампа навіть звинувачували уряд України в тому, що він допустив війну на своїй території.

Крім того, США проголосували за власну резолюцію щодо війни в Україні в Раді Безпеки ООН разом із Росією та Китаєм. Водночас Франція, Великобританія та інші європейські країни утрималися.

Крім цього Вольф додав, що США витратили на військову допомогу Україні всього 0,19% ВВП, що є мізерно малою цифрою порівняно з тим, скільки Вашингтон виділяв на інші війни.

За словами Вольфа, останні два тижні прояснили дві речі - США вирішили відмовитися від тієї ролі у світі, яку вони взяли на себе під час Другої світової війни, а також те, що Штати з поверненням Трампа до Білого дому вирішили стати ще однією наддержавою, байдужою до всього, крім своїх короткострокових інтересів.

У відповідь на такий напрямок американської політики Європі залишається або підбадьоритися, або розпастися, впевнений Вольф. Він вважає, що європейцям потрібно створити набагато міцнішу співпрацю, що спирається на міцні рамки ліберальних і демократичних норм, почавши з порятунку України від злоби Путіна.

Трамп і Україна - важливі новини

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що "допомагає Україні так, як ніхто ніколи не допомагав". Також глава Білого дому запевнив, що війну, можливо, вдасться врегулювати протягом найближчих тижнів.

Крім того, Трамп погрожував Україні "проблемами" за відмову від угоди про українські корисні копалини. Він говорив, що США надали Україні допомоги на 300 мільярдів, хоча це не відповідає реальності.

Вас також можуть зацікавити новини: