
Адміністрація президента США Дональда Трампа неофіційно проводить обговорення із зовнішніми експертами, аби, ймовірно, відновити діалог з Північною Кореєю. Про це повідомив високопоставлений американський чиновник та ще три джерела, знайомі з цими дискусіями, для видання Axios.
"Ми скликаємо агентства, щоб зрозуміти, де сьогодні перебувають північні корейці. За останні чотири роки багато чого змінилося. Ми оцінюємо, діагностуємо і говоримо про потенційні шляхи, в тому числі про взаємодію", - зауважив чиновник.
Водночас старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Ендрю Йо прокоментував таку інформацію:
"Обговорення за зачиненими дверима за участю експертів аналітичних центрів, нинішніх і колишніх американських чиновників свідчать про те, що адміністрація Трампа розробляє різні сценарії для наступної зустрічі Трампа і Кіма".
За його словами, "багато позитивних заяв" Трампа про Кіма свідчать про те, що президент США зацікавлений у цьому питанні.
Своєю чергою колишній високопоставлений американський чиновник зазначив, що члени адміністрації проводять "початкове планування", розуміючи, що може знадобитися лише "один квітчастий лист" від Кіма, аби привернути увагу президента США, "і тоді можна починати перегони".
Як зазначило одне з джерел, однією з тем, які підіймалися на цих закритих зустрічах, було питанням про те, ким можуть бути північнокорейські співрозмовники, якщо переговори все ж почнуться.
"Здається, північнокорейці не призначили нового спеціального посланника з питань американської дипломатії, і вони вже давно не висловлювали зацікавленості в переговорах. Останнім часом їхня позиція стала менш негативною щодо перспектив переговорів, хоча нічого позитивного вони також не говорили", - прокоментувала директорка Корейської програми Центру Стімсона Дженні Таун.
Водночас колишній високопоставлений американський чиновник сказав для Axios, що підготовка Північної Кореї до перемовин буде залежати від характеру розмови.
Також ускладнює ситуацію те, що КНДР поглибила співпрацю з Росією, особливо після того, як відправила свої війська воювати проти України.
"Сьогодні ми перебуваємо в набагато гіршій ситуації", - додав високопоставлений американський чиновник та звинуватив адміністрацію Байдена в ядерних успіхах Кіма.
Однак в Axios зауважили, що деякі з них були досягнуті ще за президентства Трампа.
Ситуація в КНДР - останні новини
Як писав УНІАН, Північна Корея побудувала макет Сеула і тренує війська вести вуличні бої. Ця тренувальна база розташована в повіті Коксан, провінція Північний Хванхе, всього в 65 км від демілітаризованої зони, що розділяє Північну і Південну Кореї. Південнокорейські посадовці вважають, що це свідчить про те, що Північна Корея не відмовилася від своїх амбіцій щодо вторгнення на Південь.
Також оглядач 19fortyfive Роберт Фарлі вважає, що війна в Україні може зробити армію КНДР сильнішою. За його словами, завдяки такому досвіду армія Північної Кореї може стати більш смертоносною загрозою у Північно-Східній Азії та інших регіонах.