![Київ намагається домовитися про вигіднішу угоду зі США / колаж УНІАН, фото ОПУ, REUTERS Київ намагається домовитися про вигіднішу угоду зі США / колаж УНІАН, фото ОПУ, REUTERS](https://images.unian.net/photos/2025_02/1739622039-4551.jpg?r=565682)
Президент України Володимир Зеленський відхилив пропозицію США про передачу близько 50% прав на рідкісні корисні копалини та намагається домовитися про вигіднішу угоду. Про це пише Financial Times із посиланням на кілька джерел, знайомих із ситуацією.
Зазначається, що Зеленський хоче, щоб американські та європейські гарантії безпеки були безпосередньо пов'язані з будь-якою угодою щодо українських запасів. Він також хоче, щоб інші країни, включно з державами ЄС, були залучені в майбутню експлуатацію природних ресурсів.
Високопоставлений український чиновник заявив, що Київ "намагається домовитися про більш вигідну угоду".
Під час свого нещодавнього візиту до Офісу президента в Києві міністр фінансів США Скотт Бессент приніс документ, який Трамп хотів, щоб Зеленський підписав, повідомили п'ять осіб, знайомих із цим питанням.
Сам Бессент описав пропозицію як "економічну угоду" з Києвом, щоб "ще більше переплести економіки" обох країн. За його словами, адміністрація Трампа "стоятиме до кінця [з Києвом], збільшуючи наші економічні зобов'язання", що "забезпечить довгостроковий щит безпеки для всіх українців" після закінчення війни з Росією.
"Коли ми розглянули деталі, там нічого не було [про майбутні гарантії безпеки США]", - сказав інший український чиновник.
На запитання, чи була ця угода поганою для України, третій український чиновник, знайомий із пропозицією, сказав, що це була "угода Трампа": "Це складно".
Як додав поінформований про зустрічі європейський чиновник, Зеленський не підписав угоду, тому що він хоче, щоб інші партнери України, включно з європейськими країнами, також брали участь у видобутку корисних копалин:
"Вони перебувають під сильним тиском з боку американців з цього приводу".
Зазначається, що пропозиція США відповідає "плану перемоги", який команда Зеленського розробляє з минулого літа.
Угода про корисні копалини України - що повідомлялося
Нагадаємо, днями стало відомо, що президент України Володимир Зеленський не підписав фінансову угоду, передану Скоттом Бессентом.
Джерело з Офісу президента повідомило, що Україна отримала драфт угоди щодо корисних копалин і почала аналізувати пропозицію. Передбачалося, що остаточну відповідь Київ дасть у Мюнхені під час зустрічі з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.