Обережна відповідь президента КНР Сі Цзіньпіна на мита американського лідера Дональда Трампа показує, що Китаю "є що втрачати" через величезний торговельний дисбаланс зі США. Таку думку висловив керівник китайського економічного відділу Macquarie Group Ltd Ларрі Ху, передає Bloomberg.
"Повномасштабна тарифна війна не в інтересах Китаю. Замість цього Китай, найімовірніше, відреагує на мита переважно за рахунок внутрішнього стимулювання", - заявив експерт.
Зазначається, що швидкі, але обачливі заходи у відповідь дали зрозуміти, що Пекін виніс урок зі своєї першої торгової сутички з Трампом.
"Цього разу Сі запровадив мита лише на американську продукцію вартістю 14 мільярдів доларів, що є лише малою частиною того, на що націлився Трамп, вживши інших заходів, які продемонстрували здатність Китаю за потреби завдати ще більшої шкоди американським компаніям", - ідеться в публікації.
Вказується, що така позиція Пекіна відображає як успіх Сі в диверсифікації імпорту зі США з першого терміну Трампа, так і більш хитку економічну ситуацію Китаю.
"Обережна відповідь китайського лідера дала змогу уникнути хвилювань на ринках, які минулого тижня були приголомшені тарифними перипетіями Трампа... Тепер питання в тому, чи зможуть лідери найбільших економік світу швидко досягти угоди до того, як наберуть чинності китайські тарифи... Переговори між двома лідерами дадуть перше уявлення про пріоритети Трампа на цей раз. Президент США чергував жорсткі висловлювання щодо Китаю з більш м'якими заявами, викладаючи потенційні контури угоди", - пише Bloomberg.
У виданні додали, що Трамп хоче більш збалансованої торгівлі, а також припускає, що переговори про тарифи можуть затягнутися на місяці. При цьому, як нагадали у статті, Трамп також шукає допомоги у Сі у швидкому припиненні війни Росії в Україні та наполягає на тому, щоб Китай поділив права власності на відеододаток TikTok з американською компанією протягом 75-денного терміну.
На думку головного економіста по Китаю в Bank of America Global Research Хелен Цяо, форма будь-якої майбутньої угоди залежатиме від того, на які поступки може піти КНР.
Професор міжнародних відносин Східно-китайського педагогічного університету в Шанхаї Джозеф Грегорі Махоні зазначив, що наразі Пекін балансує між тим, щоб виглядати сильним, але не підвищувати ставки:
"Можливо, ми побачимо, як два гіганти оцінюють один одного і перевіряють рішучість один одного, одночасно граючи на своїй внутрішній аудиторії, перш ніж потиснути один одному руки".
Торгова війна між США та Китаєм - актуальне
Нагадаємо, як писав УНІАН, Китай оголосив про заходи у відповідь після того, як президент США Дональд Трамп ввів 10-відсоткові мита на товари з Пекіна.
Повідомлялося, що Міністерство фінансів Китаю оголосило про введення 15-відсоткових митних тарифів на вугілля і скраплений природний газ і 10-відсоткових - на нафту і сільськогосподарське обладнання зі США.