
У Пентагоні відреагували на інформацію про те, що міністр оборони США Піт Гегсет обговорював деталі операції проти хуситів у чаті Signal, де були його дружина, брат і адвокат. Речник відомства Шон Парнелл заперечив усі звинувачення. Відповідний його допис з’явився на платформі Х.
ЗМІ, які опублікували цю новину, він назвав "фейковими" і звинуватив їх у тому, ніби єдиним джерелом їхньої інформації є скарги "незадоволених колишніх співробітників" Пентагону.
"Вони покладалися лише на слова людей, які були звільнені цього тижня і, схоже, мали мотив саботувати секретаря та порядок денний президента", - зазначив Парнелл.
Він запевнив, що у жодному чаті Signal не було секретної інформації, мовляв, "хоч як би журналісти не намагалися подати цю історію".
"Правда полягає в тому, що Офіс міністра оборони продовжує ставати сильнішим і ефективнішим у виконанні планів президента Трампа. Ми вже стільки досягли для американських військовослужбовців і ніколи не відступимо", - заявив речник Пентагону.
Скандали з чатами адміністрації США
Як повідомляв раніше УНІАН, Гегсет "злив" детальні військові плани США у чаті Signal з дружиною і братом. Як повідомила деякі американських ЗМІ з посиланням на джерела, чат створили під час процесу затвердження Гегсета. Після призначення він продовжував його використовувати. У ньому було понад десять осіб.
Новини про цей чат з’явилися на тлі звільнень у Пентагоні радників міністра оборони і зміни керівника апарату Джо Каспера. Гегсет вважає, що витоки пов’язані з його радниками.
Інший скандал із секретним чатом у Signal чиновників адміністрації США стався у березні після того, як головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг був доданий у цей чат радником з нацбезпеки США Майклом Волцом. Представники адміністрації Трампа в ньому обговорювали удари по Ємену 15 березня. Зокрема, в день атаки США Гегсет надіслав повідомлення з деталями майбутніх ударів.