Дональд Трамп дав зрозуміти, що США не зацікавлені в гарантуванні безпеки України та Європи / фото - GettyImages

З моменту вторгнення РФ в Україну в 2022 році "Нічого про Україну без України" було своєрідною мантрою США. Проте зараз це змінилося, тепер це світ Дональда Трампа і Володимира Путіна, і Штати більше не зацікавлені в гарантуванні безпеки України та Європи.

Про це пише The Telegraph. За підсумками розмови з російським правителем, Трамп заявив, що вони "домовилися, щоб наші команди негайно розпочали переговори". Якщо так і сталося, то це велика перемога путінського світогляду.

"Російський президент завжди вважав, що тільки ті країни, які вирішують долю інших, можуть бути по-справжньому суверенними. Він завжди був налаштований на те, що Росія буде однією з великих держав – поряд зі Сполученими Штатами і Китаєм – здатних поділити між собою решту світу. Саме тому він завжди хотів говорити про долю України з Вашингтоном, а не з Києвом. Все інше було б приниженням. Проте перемога для путінського его – це не те саме, що перемога у війні. Принаймні, вона не повинна бути такою", – акцентує видання. 

Відео дня

Під час зустрічі у форматі "Рамштайн" очільник Пентагону Піт Гегсет окреслив позицію Трампа щодо України: окупована територія не буде повернута Україні, Київ не отримає ані членства в НАТО, ані гарантій безпеки за пʼятою статтею Альянсу. До того ж, Вашингтон не надсилатиме свої війська для миротворчої місії. Така угода лише винагородить Росію "вкраденою землею" і зробить Україну вразливою до повторного нападу в найближчі роки. Хоча Гегсет і закликав до гарантій безпеки, які унеможливлять такий розвиток подій. 

"Якщо ця обіцянка буде виконана, якщо Україна втримає Київ, Харків, Одесу, Херсон і Дніпро, якщо вона залишиться вільною і стане процвітаючою, тоді можна буде сказати, що український народ переміг. Так, жахливою ціною і з недосконалим миром – але, тим не менш, він переможе, і у нього буде майбутнє", – додав автор. 

Але тут є заковика. Трамп дав зрозуміти, Америка не зацікавлена в гарантуванні ні української, ні європейської безпеки. Тож форма миру буде повністю залежати від Європи (включно з Великою Британією). Це означатиме необхідність масштабних інвестицій в збройні сили і оборонну промисловість, щоб стримати майбутній напад Росії не лише на Україну, а й на європейську частину НАТО.

Україна має найбільшу, найбільш загартовану і боєздатну армію в Європі. Якщо Британія та союзники дотримаються слова, вони "зможуть організувати надійну оборону континенту від Чорного моря до Баренцева і від Харкова до графства Керрі (нейтралітет Ірландії також залежатиме від того, чи спрацює цей європейський стримуючий фактор у разі відступу США)".

Альтернатива буде похмурою, прогнозує видання:

"Путін повернеться в Україну через кілька років і захопить Харків і Київ. Потім він вторгнеться в країну НАТО, будучи впевненим, що альянс не виправдає своєї риторики про колективну оборону".

США змінили свою стратегію щодо війни в Україні

Про різку зміну американської політики щодо Росії та її війни проти України у західних медіа вийшов не один матеріал. Associated Press пише, що однією з ознак цього став сигнал про те, що Вашингтон і Москва можуть працювати над досягненням угоди про припинення бойових дій в Україні без України. 

Про те, що Дональд Трамп одним телефонним дзвінком перевернув багаторічну політику США щодо війни в Україні, пише і видання Bloomberg. Європейські лідери, які за часів Байдена були в цілому солідарні з Вашингтоном, були приголомшені, дізнавшись про цей дзвінок, а деякі з них заявили, що він, схоже, сигналізує про те, що Трамп здає Україну.

Вас також можуть зацікавити новини: