За 25 років перемога у війнах залежатиме від досягнення переваги у штучному інтелекті через його здатність ухвалювати рішення з нелюдською швидкістю.
Про це заявив головний цивільний чиновник ВПС США Френк Кендалл, повідомляє Business Insider.
"Ми опинимося у світі, де рішення ухвалюватимуть не зі швидкістю людини, а зі швидкістю машини", - сказав він на заході Центру стратегічних і міжнародних досліджень, присвяченому планам ВПС на майбутнє.
Він зазначив, що війна майбутнього буде високоавтоматизованою і високоавтономною, а космос стане "вирішальним театром". За його словами, час реакції на дії ворога буде дуже коротким.
У виданні підкреслили, що для вирішення цього завдання необхідно перетворити Міністерство військово-повітряних сил за допомогою штучного інтелекту. Це допоможе захистити війська від різних загроз на більш високому рівні.
Крім того, слова Кендалла збігаються з баченням керівництва ВПС на 2050 рік. У доповіді військових ідеться про те, що в тих сферах конфлікту, які розвиваються зі швидкістю, що значно перевищує постійний час ухвалення рішення людиною, як-от кібервійна та радіоелектронна боротьба, ймовірно, домінуватимуть технології штучного інтелекту.
"Ці технології використовуватимуться для ухвалення найважливіших рішень без можливості втручання людини. Перемога або поразка в повітрі або в космосі в масштабах людства, ймовірно, визначатиметься тим, яка зі сторін матиме найпередовіші технології ШІ в галузях, найбільш важливих для досягнення перемоги", - ідеться в доповіді.
Також у ВПС США звернули увагу на те, що Китай робить усе можливе, щоб використовувати можливості, які надають нові технології, додали у виданні. У Вашингтоні впевнені, що так Пекін прагне завдати поразки Штатам у західній частині Тихого океану, в космосі та в повітрі.
"Об'єднані сили не зможуть нікуди вирушити і нічого зробити, якщо ми не зможемо захистити їх від цілей у космосі", - пояснив Кендалл.
Чиновник підкреслив, що посилення космічних сил необхідне для боротьби зі зростаючими можливостями Китаю.
"Ми повинні пройти шлях від торгового флоту до військово-морського флоту", - заявив він.
Кендалл також сказав, що США необхідно посилити захист від кібератак і одночасно збільшити наступальний потенціал. Він очікує нових розробок за обома напрямками вже цього року.
Чи ймовірна Третя світова війна
Раніше військовий експерт, ветеран АТО Євген Дикий заявив, що Третя світова цілком імовірна, але це не найгірший варіант для України. За його словами, вибори президента в США змінили значно більше, ніж війну в Україні.
Крім того, американський історик, професор Єльського університету Тімоті Снайдер назвав три сценарії Третьої світової війни. Він вважає, що український опір робить решту світу безпечнішою.