Велика Британія оголосила про нові санкції проти РФ / Колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, REUTERS

У день третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія запровадила найбільший з 2022 року пакет санкцій проти РФ. Вони спрямовані "безпосередньо на тих, хто продовжує допомагати вторгненню", ідеться на сайті британського уряду.

Зазначається, що санкції "спрямовані проти коштів, які надходять у військову скарбницю" РФ, проти "військової машини Росії, організацій у третіх країнах, які її підтримують, і крихких мереж постачання, на які вона спирається". 

Під британські санкції потрапили, зокрема, виробники та постачальники верстатів, електроніки та товарів подвійного призначення для російської армії, включаючи мікропроцесори, що використовуються в системах озброєння. Вони базуються в низці третіх країн, зокрема у Центральній Азії, Туреччині, Таїланді, Індії та Китаї. 

Відео дня

Також санкції накладені на міністра оборони Північної Кореї Но Кванга Чола та інших північнокорейських генералів та високопосадовців, причетних до розгортання понад 11 тис. військових КНДР в Росії. 

Окрім того, обмеження стосуються 13 російських компаній, включаючи ТОВ "Грант-Трейд", його власника Марата Мустафаєва та його сестри Дінари Мустафаєвої, які використовували компанію для передачі передових європейських технологій у Росію для підтримки війни. 

Ідеться, що уперше санкції застосовані проти іноземних фінансових установ, "які підтримують російську військову машину". Це ПАТ "Керемет Банк" з Киргизстану. 

Повідомляється, що нові санкції також стосуються ще 40 кораблів російського "тіньового флоту", які за останні шість місяців разом перевезли російської нафти та нафтопродуктів на суму понад 5 млрд доларів. Тож загальна кількість нафтових танкерів, на які Велика Британія наклала санкції, досягла 133 – найбільшого показника серед інших країн Європи, підкреслили в уряді. 

Також санкції накладені на 14 "нових клептократів", зокрема на Романа Троценка - одного із найбагатших людей Росії, статки якого становлять 2,2 млрд фунтів. 

"Сьогоднішнє рішення - найбільше за майже три роки - підкреслює прихильність Великої Британії до України", - наголосив міністр закордонних справ Девід Ламмі. 

Він запевнив, що Велика Британія не буде "відвертатися від України в її боротьбі за нашу спільну безпеку". 

Санкції проти Росії: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, Австралія та Нова Зеландія запровадили проти Росії потужні санкції у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну. Загалом у відповідь на напад РФ на Україну Австралія ввела понад 1 400 антиросійських санкцій. Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про санкції проти 52 російських громадян і фірм.

Також Рада Європейського Союзу схвалила масштабний 16-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів. Пакет зачіпає життєво важливі сектори російської економіки та спрямований на подальше послаблення здатності російського режиму здійснювати його незаконну, неспровоковану і невиправдану агресивну війну проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: