![Водночас у ЄС наголосили, що обмежувальні заходи проти Петра Авена і Михайла Фрідмана поки залишаються в силі / колаж УНІАН, фото Вікіпедія Водночас у ЄС наголосили, що обмежувальні заходи проти Петра Авена і Михайла Фрідмана поки залишаються в силі / колаж УНІАН, фото Вікіпедія](https://images.unian.net/photos/2025_02/1738825822-9404.jpg?r=213273)
Російські мільярдери Михайло Фрідман та Петро Авен, проти яких запровадили санкції, продали свої частки в найбільшому приватному кредиторі РФ та його страховому підрозділі, намагаючись позбутися обмежень. Про це пише видання Financial Times, яке ознайомилось з відповідними документами.
Як виявилось, Фрідман та Авен минулого року продали Альфа-Банк та Альфа-Страхування своєму партнеру Андрію Косогову, завершивши угоду 2023 року, яка оцінила ці дві компанії близько у 240 млрд рублів (2,5 млрд доларів). Зазначається, що олігархи мали разом 45% частку в банку та 42% частку у страховій компанії.
"Косогов, який не перебуває під санкціями, вийшов з відносної невідомості і став найбільшим акціонером Альфа-Банку і LetterOne, конгломерату, що базується в Мейфейрі, після того, як викупив частки своїх партнерів, що потрапили під санкції", - уточнили у матеріалі.
Таким чином мільярдери сподіваються, що продаж банку та страхової компанії допоможе їм оскаржити санкції ЄС, які були накладені на них через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.
"Минулого року Генеральний суд ЄС частково скасував підстави для санкцій, постановивши, що блок не надав достатніх доказів того, що Фрідман і Авен причетні до зусиль з підриву України. Перемога олігархів стала найгучнішим ударом по режиму санкцій ЄС проти Росії з моменту вторгнення", - нагадали у FT.
Водночас санкції ЄС досі продовжують діяти, а саме під статусом Фрідмана і Авена, як "провідних бізнесменів, залучених в економічний сектор, що забезпечує значне джерело доходів" для Кремля.
Однак Фрідман і Авен оскаржують таке твердження. Якщо їм вдасться це зробити, то країни-члени ЄС можуть скасувати санкції, оскаржити рішення суду або відновити обмеження під іншим новим обґрунтуванням. Відомо, що у Латвії оскаржили перше рішення на користь олігархів.
Своєю чергою речниця ЄС із закордонних справ Аніта Гіппер наголосила, що Єврокомісія не може коментувати теперішні судові процеси.
"Обмежувальні заходи проти Петра Авена і Михайла Фрідмана залишаються в силі - вони були продовжені на підставі рішень Ради ЄС у вересні 2023 року і березні 2024 року", - запевнила вона.
За словами Гіппер, Рада країн-членів ЄС "регулярно переглядає списки".
Санкції проти РФ - останні новини
Раніше видання Bloomberg розповіло про новий пакет санкцій ЄС проти Росії. За інформацією журналістів, обмеження передбачають відключення близько 15 банків РФ від банківської системи SWIFT і низку інших заходів.
Також стало відомо, що підсанкційні танкери з російською нафтою застрягли біля берегів Китаю. Це сталося після того, як 10 січня США ввели проти них санкції.