Через затримку із "Сарматом" Росії доводиться продовжувати використовувати старі системи / колаж УНІАН, скріншот, фото Міноборони РФ

Росія зазнає серйозних труднощів із запуском своєї новітньої міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) РС-28 "Сармат". У зв'язку з цим вона залежить від старих слабших ракет, поки інші великі держави модернізують ядерні сили, констатували в Business Insider.

Видання нагадало, як на тлі безлічі інших проблем "Сармат" зазнав невдачі під час випробувань у вересні 2024 року.

Експерт із ракет у ядерному проєкті Осло Фабіан заявив, що ці випробування були "катастрофічними":

Відео дня

"Це навіть не те, що ракета не змогла уразити ціль, і ви можете сказати: "О, система наведення насправді не спрацювала". Ні, все вибухнуло... Щось принципово не так із руховою системою, що, звісно, катастрофічно. І тому, якби я був Росією, я думаю, що на даний момент я б турбувався про це".

Без нового "Сармата" РФ доведеться покладатися на старі ракети, подовжуючи їхній термін служби, але це не може тривати нескінченно, акцентується в публікації:

"Затримка із "Сарматом" або навіть скасування програми означали б, що Росії доведеться продовжувати використовувати старі системи, оскільки такі країни, як Китай, розміщують нові МБР DF-41, а США просувають модернізацію своїх сил МБР у рамках програми Sentinel".

Зазначається, що "Сармат" покликаний замінити радянську ракету Р-36 (за класифікацією НАТО - SS-18 "Сатана"). Як заявив експерт із ракетних технологій у Міжнародному інституті стратегічних досліджень Тімоті Райт щодо ракети Р-36, її термін служби "вже справді закінчився", проте росіянам доводиться його продовжувати.

"Вони можуть зробити не так вже й багато. У якийсь момент деталі почнуть виходити з ладу... а вони більше їх не виробляють", - сказав він.

Райт припустив, що Росії "доведеться почати розбирання наявних ракет, виводячи їх з експлуатації, списуючи або знімаючи їх із так званого бойового чергування".

Також він зазначив, що навряд чи Росія вирішила скасувати програму "Сармат", адже Путін "вклав багато пропаганди в цю систему"

Однак, великі затримки з введенням в експлуатацію "Сармата", ймовірно, створять проблеми для Росії, оскільки замінити його нічим, додали у виданні.

Російська ракета "Сармат - що відомо

За даними з відкритих джерел, передбачається, що дальність польоту "Сармата" може становити до 18 тисяч кілометрів, стартова маса - близько 208 тонн. А нести він зможе до 16 ядерних боєголовок індивідуального наведення, а також гіперзвукові плануючі боєголовки "Авангард".

Згідно з інформацією Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), станом на травень 2023 року в Росії було розгорнуто 1674 боєголовки, а загальний запас становив 4489.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що 22 вересня в Росії під час випробування вибухнула міжконтинентальна балістична ракета РС-28 "Сармат". Вона здетонувала в шахті.

Вас також можуть зацікавити новини: