Москва веде переговори з новим керівництвом Сирії щодо можливості збереження двох своїх військових баз у країні. Військовий експерт з Ізраїлю Давид Шарп в етері 24 каналу оцінив, чи вдасться Кремлю досягти бажаного.
Зазначається, що очільник повалення сирійського диктатора Башада Асада – Абу Мохаммед аль-Джулані – обрав прагматичний підхід. На внутрішній арені повстанці оголосили амністію багатьом службовцям часів Асада.
Водночас щодо Росії очільник повстанців заявив, що його сили могли знищити або завдати збитків базам Кремля, але "надають перевагу діловому підходу".
"При тому, що ще за день до того, як припинився вогонь, Росія завдавала бомбових ударів, зокрема по мирних містах", – продовжив Шарп.
Експерт вважає, що сили, які повалили режим Асада, думають, що вже вирішили свою головну проблему. На думку Шарпа, вони могли б помститися і перебити російських військових, проте користі для майбутнього це не мало би . Проте перебування баз РФ у Сирії у тому вигляді, як це було раніше, неможливе.
"Яка необхідність у тому, щоб там перебували російські винищувачі й літали над Сирією?" – акцентував експерт.
За словами Шарпа, військова база РФ на аеродромі в Сирії може функціонувати в обмеженому вигляді і слугувати перевалочним пунктом для "авантюр" російських сил у Африці чи Лівії.
Працювати може і порт у Тартусі – туди російські кораблі можуть заходити для заправки, поповнення запасів продовольства тощо.
Російські бази в Сирії
Кілька днів тому речник Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що зараз у США немає даних про статус російських баз в Сирії та що з ними може зробити нова сирійська влада. Проте, за його словами, на майбутнє цих баз можуть вплинути руйнівні дії Кремля в країні протягом останніх років, адже РФ "є за що відповісти, коли мова йде про сирійський народ".
Раніше в Головному управлінні розвідки повідомляли, що стрімке повалення режиму Башара Асада в Сирії позначилося ганебною втечею російського контингенту з території республіки. Кремль виводив кораблі з бази в Тартусі і перекидав залишки озброєння літаками з Хмейміма.
Видання Business Insider писало, що падіння режиму Асада є стратегічним провалом з боку РФ і загрожує російським військовим базам у Сирії. Москва була близьким союзником диктаторського режиму та має дві військові бази у цій країні, завдяки чому вона отримала стратегічний плацдарм на Близькому Сході.