
Є "вагомі ознаки" того, що російський правитель Володимир Путін мобілізує сили для атаки на НАТО. Путін розуміє, що час не на його боці, і він не схильний чекати і давати Європі достатню кількість часу для нарощування своїх оборонних виробничих потужностей. Крім того, в його інтересах зробити хід якомога швидше, перш ніж економіка РФ впаде.
Про це в статті для 19FortyFive пише екс-консультант Пентагону, експерт з іноземних військових справ у Фонді ім. Казимира Пуласького Рубен. Казимира Пуласького Рубен Джонсон з посиланням на заяви голови Європейського аерокосмічного та оборонного консорціуму Airbus Рене Оберманна.
Зазначається, що Путін має репутацію людини, яка завжди шукає і використовує будь-які вразливі місця своїх супротивників. На думку Оберманна, зараз російський диктатор бачить слабкість НАТО і те, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.
Паралельно з цим, як вказується в статті, Путін перетворив РФ на країну, яка тепер повністю зайнята військовою економікою, і це створило хитку рівновагу з "нищівними процентними ставками", які ставлять під загрозу довгострокову здатність Росії підтримувати функціонування свого ВПК.
"Путін повинен зробити хід якомога швидше, перш ніж картковий будиночок, яким є його фінансове становище, завалиться", - ідеться в статті.
На думку Оберманна, крок Путіна полягатиме в атаці через стратегічно важливий Сувалкський коридор, який з'єднує російський Калінінград із Білоруссю. Він припускає, що обґрунтування і "план гри" для Путіна щодо взяття цього коридору будуть точною копією вторгнення до Криму в березні 2014 року.
"З огляду на напруженість між США та їхніми європейськими союзниками, Москва може вирішити, що є шанс захопити цей сухопутний міст і покласти край географічній ізоляції Калінінграда. Це порушить суверенітет Естонії, Литви та Польщі, які є членами НАТО. Якщо НАТО не відреагує на російське вторгнення такого роду, Путін може знищити те, що залишилося від авторитету альянсу", - пише автор.
При цьому акцентується, що на думку Оберманна та інших, Путін поставив би під загрозу свою репутацію, якби довів війну до кінця, а укладення миру зі США і НАТО може призвести до заколоту в Росії.
Путіну необхідна війна - The Times
Нагадаємо, раніше в The Times дійшли висновку, що популярність Путіна завжди підстьобувалася війною. Саме війна стала політичною необхідністю і для нього, і для мільйонів його людей
У виданні припустили, що президент США Дональд Трамп міг нарешті зрозуміти, що Путін навіть віддалено не зацікавлений у завершенні війни з Україною. Це усвідомлення може пояснити ще більш грабіжницькі вимоги, які Трамп висунув Україні.