У 19-річну Марину Зайцеву потрапила світлошумова граната / фото TUT.BY

Журналістам вдалося поговорити з шістьма учасниками протестів у Білорусі, які постраждали від дій силовиків і тепер знаходяться на лікуванні в лікарні швидкої медичної допомоги (ЛШМД) в Мінську.

Фотографії постраждалих опублікував кореспондент TUT.BY .

Серед діагнозів постраждалих: черепно-мозкова травма, численні забої та синці, травматичний шок, струс головного мозку, вибухова травма, осколкові поранення і навіть розрив печінки.

Відео дня

Читайте такожЛукашенко призвав білорусів "не висовуватися на вулиці" і назвав їх "гарматним м'ясом"

Всі постраждалі заявляють, що їх побили співробітники силових відомств. Хтось із них доcі знаходиться в реанімації, когось зараз виписують додому. Попереду їх чекають місяці лікування та реабілітації.

Медики обурені, що до постраждалих не приходять судово-медичні експерти, щоб задокументувати пошкодження.

«Взагалі, експерти приїжджають в лікарню, але не до таких пацієнтів. Нагадаю, виклик здійснюється слідчим, який веде справу», - пояснив один з докторів.

Увага! На кадрах присутні сліди побоїв, тому фотографії не рекомендуються до перегляду особам, які не досягли 18 років, вагітним жінкам і людям зі слабкою психікою !!!

Протести в Білорусі: хронологія

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по людях. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • У наступні дні по всій Білорусі також проходили мирні акції протесту. Силовики жорстоко розганяли та проводили масові затримання, б'ючи людей кийками, застосовуючи світлошумові гранати й гумові кулі. На сьогодні відомо про двох загиблих.
  • В ООН засудили насильство і порушення прав людини в Білорусі, ряд країн закликав Мінськ зупинити насильство.