![Урсула фон дер Ляєн заявила, що в Європі прагнуть прискорити процес набуття Україною членства у ЄС / фото - УНІАН Урсула фон дер Ляєн заявила, що в Європі прагнуть прискорити процес набуття Україною членства у ЄС / фото - УНІАН](https://images.unian.net/photos/2022_04/1649509883-9881.jpg?r=916004)
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала три умови задля досягнення справедливого і довготривалого миру в Україні.
Як передає кореспондент УНІАН, про це вона повідомила під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки.
Зокрема, у президентки Єврокомісії запитали, чи буде вона брати участь у майбутніх переговорах, присвячених припиненню війни Росії проти України.
"Абсолютно, тому що Україна потребує справедливого і довготривалого миру. Якщо ми хочемо досягнути цієї мети - і дуже важливо, щоби у нас був справедливий мир, бо інші спостерігають, чи дотримуємося ми своїх принципів... Тому це лише можливо з Євросоюзом, який виступає на стороні України", - наголосила фон дер Ляєн.
У зв'язку з цим, ще одним із компонентів вона назвала безпекові гарантії, а іншим - процес вступу України в ЄС.
"Це три умови, щоб мати справедливий і довготривалий мир", - переконана фон дер Ляєн.
Окрмо вона сказала, що в Європі прагнуть прискорити процес набуття Україною членства у ЄС.
"Ми хочемо активізувати нашу роботу для прискорення процесу вступу України до Європейського Союзу. Ми вже досягли значного прогресу. Але знову ж таки, тепер настав час зрушити гори в Європейському Союзі", - наголосила фон дер Ляєн.
Також вона сказала, що треба збільшити можливості здійснення витрат з національних бюджетів, відстоювати спільне європейське фінансування для проєктів, що становлять спільний європейський інтерес, і прискорити процес вступу України до ЄС.
"Це має бути мета нової Європи, яка наполегливо працює над реалізацією цих цілей", - сказала президент Єврокомісії.
Каллас розкритикувала можливість мирної угоди без участі України
Як повідомляв УНІАН, віцепрезидентка Єврокомісії, верховна представниця ЄС Кас Каллас переконана, що будь-яка угода між США та РФ про принення вогню, яка може бути укладена за спиною України та Євросоюзу, зазнає невдачі. Вона порівняла поточну ситуацію з тим, що сталося перед Другою світовою війною у 1938 році.