Пропозиція України до керівництва КНДР щодо можливості обміну полонених це правильний хід. Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень, нині військовослужбовець Збройних сил України Олександр Мусієнко в ефірі "Радіо Свобода".
Він зазначив, що цілком нормальна ситуація, яку пропонує президент України Володимира Зеленського, щоб повернути Північній Кореї її військовополонених, які воювали в РФ, якщо Кім Чен Ин організує їхній обмін на українських військових, які перебувають в катівнях Росії. "Це дуже хороший хід, бо таким чином показуємо, що Північна Корея перебуває у зв’язці з Росією і є учасницею агресії. Це правильний і військово-політичний хід. Як відреагує на це Кім Чен Ин побачимо", - сказав Мусієнко.
За його словами, поки що реакції немає, а тих, хто потрапив в полон намагалися "прикрити" російськими військовими квитками, де вони значаться як жителі Туви, щоб приховати, що вони північнокорейці.
Експерт зазначив, що станом на зараз є парадоксальна річ – російські війська атакують малими групами, застосовують дрони, а північнокорейці діють зараз, як російські війська в 2022 році, йдуть колонами, не рахуючись з втратами.
"Парадокс в тому, що ми не бачимо, щоб прибували додаткові сили з Північної Кореї до Росії. А це означає, що північнокорейцям і Кім Чен Ину не дуже болить, що там буде з цими КНДРівськими військами. Йому відверто начхати. Але з іншого боку, не відправляння додаткових військ може свідчити про те, що він цього і не зробить, бо бачить, які несе втрати, а результату немає. І він думає, що вже з Путіним розрахувався", - сказав Мусієнко.
Він зазначив, що виглядає так, що Кім Чен Ин або взагалі відмовиться відправляти нових солдат до РФ, або виставить таку ціну РФ, що можливо Путін не захоче платити. "Хоч можливо і захоче. Але поки такої відправки додаткових сил не фіксується", - наголосив Мусієнко.
Експерт звернув увагу на те, що коли з’явилася інформація про взяття в полон військовослужбовців з Північної Кореї, то там йшлося про те, що допомагають Україні представники розвідки Південної Кореї. "Вочевидь це свідчить про те, що налагоджена взаємодія між Україною і Південною Кореєю щодо цього питання. Це важливо", - наголосив він. При цьому додав, що на сьогоднішній день немає політичної волі в керівництва Південної Кореї, щоб передати Україні озброєння, зокрема, реактивні системи залпового вогню, артилерійські системи для протидії Росії, яка воює разом з КНДР.
Україна взяла у полон солдатів КНДР - що відомо
Як повідомляє УНІАН, за даними представників розвідки Південної Кореї північнокорейські солдати, які потрапили в полон в Україні, не були простим "гарматним м'ясом", а працювали на Головне розвідувальне управління КНДР.
Агентство Yonhap зазначає, що двоє солдатів були з Головного розвідувального бюро, ключового північнокорейського військового розвідувального агентства.
Також у розвідці повідомили, що новини про відправку військ поширюються всією Північною Кореєю, водночас сім'ї відправлених занепокоєні тим, що солдатів відправляють як "рабів" і "гарматне м'ясо".
Крім того, за їхніми даними, влада Північної Кореї надала сім'ям військовослужбовців компенсацію - харчові продукти і предмети першої необхідності.
11 січня президент Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони України взяли в полон двох військових з Північної Кореї. Він зазначив, що двоє солдатів були поранені на Курщині. Їх доставили у Київ, де ними зайнялися співробітники СБУ.
Зеленський сказав, що Україна готова передавати Кім Чен Ину його людей, якщо він може організувати їхній обмін на наших воїнів, які перебувають у полоні в Росії.