Попри те, що російський правитель Володимир Путін вимагає капітуляції України, за нинішніх умов у нього мало важелів впливу, тому президент США Дональд Трамп має дати російському диктатору зрозуміти, що той має покинути Україну. Про це пишуть американський полковник у відставці Джонатан Світ і експерт з безпекових питань Марк Тот на шпальтах The Hill.
Автори публікації нагадують, що Путін висловив "подвійну позицію", коли заявив, що "готовий до переговорів зі США щодо війни в Україні", але водночас продовжував наполягати на повній капітуляції України. Згодом під час засідання Ради безпеки разом із міністром закордонних справ Сергієм Лавровим він "підтвердив готовність Росії брати участь у мирних переговорах зі США". Проте, додав, будь-яке мирне врегулювання має "усунути першопричини" війни в Україні.
Ці "першопричини", за словами Путіна та його оточення, - це нібито "агресивне поглинання" НАТО Східної Європи, а також вороже ставлення української влади до етнічних росіян, їхньої культури, мови. Проте вони не мають реального підґрунтя, кажуть автори статті.
"Михайло Горбачов, покійний колишній лідер Радянського Союзу, визнав, що наприкінці холодної війни не було обіцянок не розширювати НАТО. Більше того, коли почалася війна Путіна, Москва відтягнула війська та техніку від кордону Фінляндії та з Калінінграда , щоб воювати в Україні. Якщо він боїться вторгнення НАТО зараз або в найближчому майбутньому, це дуже кумедний спосіб показати це", - йдеться у публікації.
Експерти у своєму матеріалі зазначають, що для Путіна метою війни є капітуляція України. На підтвердження цього нагадують слова його радника Миколи Патрушева: "Не можна виключити, що Україна взагалі перестане існувати в наступному році".
Також наводять вислів держсекретаря США Марко Рубіо, який під час слухань в Сенаті казав, що "мета Путіна полягає в тому, щоб мати максимальні важелі впливу, щоб фактично нав’язати нейтралітет Україні, перелаштуватися, а потім повернутися і зробити це знову через чотири-п’ять років".
Автори статті наполягають, що з такими капітуляційними вимогами Путіна Захід має дати йому зрозуміти, "що він або покине Україну за власним бажанням, або його приберуть".
Водночас, зазначають, "окрім окупації 18 відсотків території України та ядерного арсеналу, у Путіна мало важелів впливу": його армія за три роки зазнала великих втрат, він був змушений звертатися до Ірану та Північної Кореї по зброю та військових, економіка Росії перебуває на межі краху, а російський вплив слабшає з падінням режиму Башара Асада в Сирії.
"У нього (Путіна – ред.) немає виграшної комбінації, і йому не слід продовжувати будь-які заходи для збереження обличчя. Посланням Трампа до Путіна має бути: покиньте Україну, інакше ризикуйте втратити свою армію та свою країну", - йдеться у статті.
Ймовірні переговори США і Росії щодо війни в Україні: останні новини
Як повідомляв раніше УНІАН, 24 січня Путін заявив, що Росія готова до переговорів щодо України, але без участі Києва. Також він сказав, що Кремль ніколи не відмовлявся від контактів із Вашингтоном, їх перервали США. За словами диктатора, рішення президента України Володимира Зеленського про заборону діалогу з Росією робить можливі переговори "нелегітимними".
Також прессекретар Путіна Дмитро Пєсков заявляв, що кремлівський диктатор Володимир Путін готовий до розмови з президентом США Дональдом Трампом. Він заявив, що Росія "чекає сигналів" з боку США, щоб це сталося. Речник Кремля також наголосив, нібито Росія виступає за якнайшвидші переговори зі Сполученими Штатами.