Шамшур проаналізував сценарії, які розглядають США щодо України / Колаж УНІАН, фото Вікіпедії, ua.depositphotos.com

План поділу України спецпредставника президента США Дональда Трампа Кіта Келлога, як і план з офіційним визнанням окупованих українських територій російськими іншого спецпредставника Стіва Віткоффа можуть задовольнити російського диктатора Володимира Путіна, вважає колишній надзвичайний і повноважний посол України в США та Франції Олег Шамшур. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Oboz.ua.

Щодо плану Келлога, то, за словами Шамшура, "це фактичний поділ України, "розчленування" її на зони, про що, власне, Путін та інші представники Кремля неодноразово говорили і пропонували Заходу".

"При цьому Віткофф пішов ще далі. Він пропонує варіант, коли не просто є де-факто російська окупація, а, як каже Путін, "ще більше", тобто офіційне визнання", - пояснив колишній посол. 

Відео дня

За його словами, будь-який план", який зараз можуть розглядати в адміністрації президента США, виходить з того, що "Україні треба буде зробити поступки, у тому числі територіальні". 

"Схоже на те, що зараз йдеться про те, що Путіну як мінімум дається право де-факто утримувати українські окуповані території. Залишилося тільки питання: це буде визнано офіційно чи все-таки ні. Хоча я вважаю, що легше нам у будь-якому разі не буде. Тобто якщо взяти заяви Келлога і Віткоффа, у Трампа для України є поганий і дуже поганий варіанти", - зазначив дипломат.

Також, на його думку, у Трампа немає якоїсь запланованої дати, до якої ситуація в Україні має вирішитися, а все розвивається спонтанно та інтуїтивно.

"На мій погляд, все буде розвиватися до того моменту, коли у Трампа урветься терпець, коли він зрозуміє, що поставлене завдання не зможе вирішити. Таким чином, дійсно можливий і такий варіант, що він може сказати, мовляв, ну, раз так, я намагався, американський народе, ви бачите, але нічого не вийшло, тому хай розбираються самі", - пояснив Шамшур.

При цьому, каже він, немає впевненості, що він покладе відповідальність на Путіна. Водночас, додав дипломат, ймовірний і "найкращий варіант за нинішньої ситуації", тобто припинення вогню, перемир'я на прийнятних для України умовах:

"Трамп може сказати, що я виконав своє завдання, і те, що планував, я зробив, тобто зупинив бойові дії. Тепер європейці, Україна і Росія, розбирайтесь далі самі. Це також цілком можливий варіант розвитку подій".

Заяви Келлога і Віткоффа щодо майбутнього України

Як повідомляв раніше УНІАН, в інтерв'ю Такеру Карлсону Віткофф окреслив майбутнє окупованих територій України, назвавши їх "найбільшою проблемою у цьому конфлікті". За його словами, "вони російськомовні, були референдуми, на яких переважна більшість людей висловила бажання бути під російським керівництвом". Також Віткофф сказав, що росіяни де-факто контролюють ці території, і "питання в тому, чи визнає світ, що це території Росії, чи зможе Зеленський (президент України Володимир Зеленський, - ред.) вижити політично, якщо він це визнає".

Тим часом Келлог запропонував розділити Україну, "як повоєнний Берлін". Він припустив, що британські та французькі війська можуть зайняти зони на захід від Дніпра, а російська армія - на окупованому сході. Між ними ж будуть українські сили та демілітаризована зона. Про цю його ідею написало видання  The Times.

Після цього Келлог звинуватив The Times у спотворенні його слів про "розділ" України. Він пояснив, що говорив про "сили запевнення" після припинення вогню на підтримку суверенітету України. "В обговореннях поділу я мав на увазі зони відповідальності для союзних сил (без американських військ). Я НЕ мав на увазі розділ України", - запевнив спецпредставник.

Вас також можуть зацікавити новини: