
Смерть Папи Римського Франциска викликала хвилю співчуттів від політиків з усього світу. Віцепрезидент США Джей Ді Венс, який зустрічався з папою напередодні, висловив співчуття у зв'язку зі смертю понтифіка.
"Я радий, що зміг побачити його вчора, хоча він і виглядав дуже хворим. Моє серце з мільйонами християн по всьому світу, які його любили. Я завжди пам'ятатиму його за проповіддю, яку він виголосив у найперші дні COVID. Це було дійсно дуже красиво. Нехай упокоїть Бог його душу", - написав Венс у соцмережі X.
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн написала, що понтифік надихнув мільйони людей "своєю смиренністю і щирою любов'ю до менш щасливих". За її словами, його спадщина буде й надалі вести людство до "більш справедливого світу".
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Папа завжди стояв на боці "найслабших і найвразливіших" - і робив це з великою скромністю. Він сказав:
"У цей час воєн і жорстокості він відчував біль іншого".
Голова ХДС і майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц назвав понтифіка людиною, яка "невпинно боролася за справедливість і примирення".
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні сказала, що глибоко засмучена новиною про кончину папи Франциска.
"Я мала честь насолоджуватися його дружбою", - зазначила вона у своїй заяві, додавши, що понтифік "ще раз попросив світ про мужність змінити напрямок, прямувати шляхом, який "не руйнує, а культивує, відновлює, захищає".
Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес написав:
"Я сумую про смерть папи Франциска. Його прихильність до світу, соціальної справедливості і найуразливіших верств населення залишає глибокий спадок. Спочивай зі світом"
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск згадує папу Франциска як "добру, теплу і чутливу людину".
Смерть Папи Римського
Папа Франциск помер 21 квітня у віці 88 років у своїй резиденції у Ватикані, в Будинку Святої Марти. Він понад місяць, з 14 лютого до 23 березня, перебував у лікарні. Його госпіталізували з бронхітом. Під час хвороби стан понтифіка погіршився. На початку березня папу римського підключали до апарату штучної вентиляції легенів.
Удень 20 квітня Франциск з'явився перед вірянами, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, і звернувся до них із великодньою промовою, у якій згадав Україну.